Dienas ziņas

Ķekavas domes vadītāja izstājas no JKP

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tukuma novadā atjaunoti 12% grants ceļu

Tukuma novadā atjauno 12% grants ceļu

Pēc daudziem gadiem pabērna lomā šogad grants ceļu rekonstrukcijai no Eiropas fondiem piešķirti 126 miljoni eiro. Tukuma novadam tas ļāvis rekonstruēt12% no pašvaldībai piederošajiem grants ceļiem. Autovadītāji gan ir neapmierināti, ka pēc rekonstrukcijas ceļi kļuvuši šaurāki un tiem abās pusēs izrakti dziļi notekūdens grāvji.     

Šogad pirmoreiz saņemtais finansējums no  Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Tukuma novadā  ļāvis rekonstruēt 43,7 kilometrus grants ceļa.

Džūkstes - Slampes pārvaldes saimniecības pārzinis Vilnis Lācis stāstīja, ka Slampes pagastā 5,3 kilometriem un Džūkstes pagastā 5,4 kilometriem ceļu tiešām remontu ļoti vajadzēja, “vajadzēja nākt zemniekiem pretim”.

Džūkstes pagastā remontdarbi pabeigti pirms dažiem mēnešiem, un ''Ataugu'' saimnieks Aivars Ansons priecājas, ka produkcijas izvešanai vismaz pagaidām jātērē mazāk laika. Palaimējies esot arī, ka vismaz pie viņa mājām neesot izrakti lielie grāvji.

“Jābūt tādiem, lai ir kur ūdenim notecēt, bet tai pašā laikā man viņi liekas bailīgāki braukšanai. Vai tas ir vajadzīgs? Pietiekami lielas naudas tur ir ieguldītas, labāk būtu tai ceļa kvalitātē vairāk ielikuši nekā grāvjos,” tomēr sprieda saimnieks.

Visdziļākie grāvji remontdarbu laikā izrakti Pūres un Lestenes pagastu remontējamajos ceļu posmos. Tādējādi ceļa virsma beidzot vairs nav augstāka par līdzās esošajiem laukiem, tomēr autovadītāji uzskata, ka ceļš kļuvis šaurāks.

Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs skaidroja, ka kārtīgs ceļš sākas ar grāvi. Šaurāks tas gan neesot, vien  kādreiz iebrauktais platums rekonstrukcijā neesot atjaunots.

“5,5 metri ir viens no standarta platumiem, pie kā arī mēs palikām.  Šādu platumu izvēlējāmies, lai par šo naudiņu, kas pirmoreiz ir pašvaldību grants ceļiem tik lielā apjomā, maksimālo kilometru skaitu izremontētu,” norādīja Volfs.

No piešķirtā finansējuma projekta otrajai kārtai Tukuma novadam atlikuši aptuveni 700 000 eiro, no kuriem paredzēts rekonstruēt vēl nedaudz vairāk par 13 kilometriem grants ceļu.  Jau atremontēto ceļu ilgtspēja atkarīga no finansējuma tā uzturēšanai un laika apstākļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt