Dienas ziņas

Rēzeknes pusē cīnās ar puteņa sekām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tukuma novadā sākta izbraukuma sertifikātu izsniegšana

Tukuma novadā – arī Covid-19 sertifikātus izsniegšanas autobuss

Jau kopš rudens Covid-19 vakcinācijas autobusi dodas arī uz attālākajiem lauku ciemiem un viensētām, taču saņemt sertifikātus lauku iedzīvotājiem, it īpaši senioriem, dažkārt ir grūti. Lai jautājumu risinātu, Tukuma novadā sākta izbraukuma sertifikātu izsniegšana. Otrdien savus sertifikātus saņēma ap 15 Džūkstes pagasta Pienavas ciema iedzīvotāju.

Kopš 15. novembra Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts kļuvis teju par atslēgu gan lielveikalu, gan valsts un pašvaldību iestāžu durvīm, tāpēc interese par vakcināciju pieaugusi arī attālajos ciemos.

"Mums dažkārt arī vajag nopirkt apavus, apģērbu, bet bez sertifikāta mūs nelaiž," sacīja Pienavas iedzīvotāja Ņina.

"Man liekas, ka tie 20 eiro vakcinētajiem pensionāriem arī ir diezgan nozīmīgs skaitlis. Viņi tiešām grib saņemt klāt tos 20 eiro pie pensijas," piebilda bibliotēkas vadītāja Pienavā Inita Britāne.

Tomēr, lai saņemtu nepieciešamos pakalpojumus, dažkārt attālo ciemu iedzīvotājiem nelīdz arī abas saņemtās potes, jo laukos internets esot tikai retajam. Sertifikātu var saņemt arī klientu apkalpošanas centrā. Tukumā izsniegti jau vairāk nekā 4000 sertifikātu, bet lauku iedzīvotājiem nokļūt līdz centram dažkārt esot pagrūti. Tāpēc radusies ideja par izbraukuma sertifikātu izsniegšanu.

"Mēs vēlējāmies, protams, pēc iespējas ātrāk šos sertifikātus izsniegt bibliotēkās, bet, saistībā ar valsts noteiktajiem ierobežojumiem, bibliotēkās to nebija iespējams izdarīt.

Sazinoties ar pagasta pārvaldi, mēs secinājām, ka tagad ir tas brīdis, kad var palīdzēt iedzīvotājiem iegūt sertifikātu,"

stāstīja Tukuma novada pašvaldības Vienotā klientu pakalpojumu centra speciāliste Zane Kjahjare.

Pienavā otrdien izbraukuma sertifikātu izsniegšana notika divas stundas, kuru laikā sertifikātu saņēmuši ap 15 vakcinēto personu. Dažiem sertifikāts papīra formātā būs vienīgais, bet citiem tā būšot kā rezerve, ja nu kas notiek ar telefonu. Iedzīvotāji esot padzirdējuši arī par iespējamo sertifikātu termiņa noteikšanu, kas nozīmētu, ka nepieciešama būs arī balstvakcīna. Uzrunāto domas par to gan dalās. Sastaptā Ņina nav pārliecināta par papildu potes vajadzību, savukārt Pienavas iedzīvotājs Guntis jau decembra vidū pošas uz trešo poti, jo ir riska grupā.

Tukuma novadā ir 21 pagasts un vairāki desmiti ciemu. Izbraukuma sertifikātu izsniegšana tiekot plānota arī citviet, kur būs iedzīvotāju interese.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt