Tukumā notiek plašas zemessargu mācības

Tukumā šodien norisināsies 1. Zemessardzes novada mācību „Lielais Zobens 2016” viesu diena. Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājiem nesatraukties, dzirdot dažādus trokšņus un redzot zemessargus un karavīrus lielā skaitā.

Tāpat jārēķinās ar īslaicīgiem sastrēgumiem, kad zemessargi dosies mājās. Kā norāda Aizsardzības ministrijas pārstāve Daina Ozoliņa, mācībās piedalīsies arī zemessargi no citām valstīm:

"Tur piedalīsies ne tikai Latvijas zemessargi, bet arī Mičiganas Nacionālās gvardes karavīri un zemessargi, kā arī Lietuvas zemessargi. Būs plašas mācības ar vairāk nekā 780 dalībniekiem. Mācību laikā tiks demonstrēts, kā zemessargu spējas ir uzlabojušās un kā zemessargi spēj veikt aizsardzības operācijas, un mācību laikā notiks arī helikoptera Mi-17 pārlidojumi. Tā būs tāda spēku demonstrēšana vadībai."

Mācību mērķis ir pilnveidot komandvadības spējas un pārbaudīt vienību spējas plānot un īstenot aizkavēšanas operācijas.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka Nacionālo bruņoto spēku vienībās arī augustā turpinās intensīvs vasaras mācību cikls. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti