Dienas ziņas

Bažījas par jaunu karu Izraēlas un Libānas starpā

Dienas ziņas

Olimpiskos čempionus sagaida Grīziņkalnā

Atkritumu problēma Tukumā ilgst gadiem

Tukumā nesekmējas cīņa ar atkritumu izmešanu svešos konteineros

Pārpildīti sadzīves atkritumu konteineri un kaudzes ar būvgružiem un vecām mēbelēm tiem līdzās. Tukumā tā ir ikdiena gan pie daudzdzīvokļu mājām, gan pie dalītās vākšanas publiskajiem konteineriem un arī kapu konteineriem. Problēmu radot negodprātīgi privātmāju saimnieki, kuri tādā veidā cenšas ietaupīt. Par to samaksāt nākas ne tikai daudzdzīvokļu māju iemītniekiem, bet arī visa novada nodokļu maksātājiem.

Tukumā pie kāda daudzdzīvokļu nama atkritumu konteineru laukuma jau iztālēm redzama samesta kaudze ar dažādu drazu. Un nav nemaz ilgi jāgaida, līdz kaudzei, kurai tur nemaz nebūtu jābūt, rodas papildinājums.

To, ka konteineri piepildās ļoti ātri un nereti tiem apkārt krājas atkritumu kaudzes, atzīst gan atkritumu apsaimniekotājs, gan namu apsaimniekotājs. Tomēr problēmas risinājums tiek meklēts jau gadiem.

“Risinājums ir tāds, ka jābūt attiecīgajam konteineru skaitam uz iedzīvotāju skaitu, ko namu pārvaldnieks pasūta. Viņš var arī pasūtīt biežāku izvešanu. Mēs arī piedāvājām namu pārvaldniekam risināt jautājumu ar slēgtiem konteineriem,” pastāstīja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ''Piejūra'' valdes loceklis Ēriks Zaparožecs.

Uzņēmuma ''Tukuma nami'' vadītājs rakstiskā komentārā skaidroja, ka atkritumu izvešanas grafiks ir atkritumu apsaimniekotāja AAS ''Piejūra'' izstrādāts, kas veidojies vēsturiski un pēc iekrātās pieredzes, lai katrā izvešanas reizē būtu jāizved pilni konteineri. Ja konkrētā konteineru laukumā izvešanas reizēs tie ir pārpildīti, to varot atrisināt ar papildu konteinera uzstādīšanu vai izvešanas reižu palielināšanu.

Četru cilvēku ģimene no daudzdzīvokļu mājas par atkritumu apsaimniekošanu mēnesī maksā aptuveni 16 eiro, bet papildu konteineri izvešana maksu palielinātu. Turklāt nereti saturu papildina citu namu iedzīvotāji, visbiežāk negodprātīgi privātmāju iedzīvotāji, kas tādējādi samaksā nedaudz vairāk par trim eiro par mazā konteinera izvešanu reizi mēnesī.

“Līgums kā tāds, ko mēs, protams, kontrolējam, pārbaudām, jau ir par sadzīves atkritumiem, bet 180 vai 240 litru konteinerā viņš savu dīvānu neieliks. Un viņš mēģina no tā kaut kādā veidā atbrīvoties,” pastāstīja Tukuma novada pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Edgars Redko.

Tā riepas, būvmateriāli un citas lietas, kam būtu par maksu jānonāk šķirošanas stacijā, nonāk ne tikai dzīvojamajos masīvos, bet arī kapu konteineros vai pie publiskajiem stikla un plastmasas šķirošanas konteineriem.

“Visas informatīvās kampaņas, kas ir bijušas gan no AAS ''Piejūra'', gan no pašvaldības puses, diemžēl augļus nenes. Nu nevaram mēs pie katra konteinera pielikt sargu. Kā es vienmēr saku – visi rēķini vakarā tiks samaksāti. Un, ja kāds domā, ka viņš kaut ko ir ieekonomējis, tad nē, jo tas viss ietekmē pašvaldības budžetu. Tas viss pārvēršas par kādām nenoasfaltētām grantētām ielām,” skaidroja Tukuma novada pašvaldības nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāja vietnieks Ģirts Ruģelis.

Šā gada rēķins par publisko šķirošanas konteineru un kapu konteinera izvešanu, talkā savāktajiem atkritumiem un visu lieko drazu savākšanu ir vairāk nekā 50 000 eiro.

Apmēram 17 000 eiro esot uz negodprātīgu cilvēku sirdsapziņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt