Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zināma Valsts prezidenta komanda

Tukuma mežā izmestas 500 spuldzes

Tukuma mežā izmestas 500 luminiscējošās spuldzes

Ik gadu aptuveni 20 000 eiro no Tukuma novada nodokļu maksātāju naudas izlieto, lai savāktu un dalītajā atkritumu šķirošanas punktā nodotu neapzinīgu cilvēku izmestos atkritumus. Visbiežāk tam neparedzētās vietās izmet būvgružus un riepas, bet šoreiz ar dažu dienu intervālu mežā izsviestas vairāk nekā 500 luminiscējošās spuldzes.

Tukuma pašvaldībai piederošais mežs, kuru nākotnē paredzēts izmantot netālu esošo kapu paplašināšanai, kopumā izskatās tīrs. Tomēr pēkšņi abās pusēs meža celiņam parādās kastes un maisi.

Neapzinīgu cilvēku izmesto kravu ar luminiscējošajām spuldzēm atradusi Tukuma novada iedzīvotāja Guntra ar savu četrkājaino draugu.

“Mēs te novērojam daudz ko. Šis bija tas briesmīgākais, kas tika novērots, ka tādas lampas izmestas mežā. Pirmā vieta bija tur lejā pa iebraucamo ceļu, un šeit ir otrā vieta,” stāstīja Guntra.

Pirms dažām dienām mežā izsviestas kastes ar 285 spuldzēm. Tagad komunālā uzņēmuma darbinieki ieradušies, lai savāktu vēl 235 gaismekļus. Par notikušo Valsts policija sastādījusi protokolu.

“Šobrīd ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par vides piesārņošanu un piegružošanu pēc administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. panta, par ko sods fiziskām personām ir paredzēts no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām no 350 līdz 2900 eiro ar vai bez transportlīdzekļa konfiskācijas,” pastāstīja policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs.

Vienas lampas nodošanas cena AAS “Piejūra” gan privātām, gan juridiskām personām ir 25 eirocenti. Nododot lampas legāli, īpašniekam tas būtu izmaksājis 130 eiro.

Tagad par to spiesti maksāt visi Tukuma novada nodokļu maksātāji. Turklāt tas nebūt nav vienīgais gadījums, kad atkritumi, kuri jāved uz dalīto atkritumu savākšanas punktu, tiek izmesti, kur pagadās.

Kapu konteineros  tādi regulāri esot ap 20% atkritumu.

“Regulāri tās ir vecās automašīnu riepas, siltumnīcas stikli, šīferis.. tāda veida atkritumi, kam būtu jānonāk šķirošanas laukumā,” stāstīja Tukuma novada Komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis.

Viņš skaidroja, ka nodokļu maksātājiem, proti, pašvaldības budžetam tas gadā nozīmē  “vienu asfaltētu ielu, divus neapgaismotus ceļa posmus, tā kā daudz …gada griezumā tie ir ap 20 000 eiro”.

Jau pašlaik šķiroto atkritumu un kapu konteineru apkārtne iekļauta pašvaldības policijas maršrutos. Notiek arī videonovērošana, bet turpmāk tos uzraudzīšot vēl aktīvāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti