Dienas ziņas

Kolkas ragā jūra ir bīstama

Dienas ziņas

Ar apņēmību maina ikdienu

Tukuma lidostai neatļauj palielināt lidojumu skaitu

Tukuma lidostai neatļauj palielināt lidojumu skaitu

Pēc četru gadu ilgām diskusijām par Tukuma lidostas darbību sniegts atzinums, ka gadā iecerētie 3000 lidojumi, tostarp arī naktīs, tomēr nav pieļaujami. Iesākto termināļa ēku ekspluatācijā gan varot nodot. Jau pirmajā sabiedriskajā apspriešanā tukumnieku viedokļi par lidostas attīstību atšķīrās. Daļa uzskatīja, ka paplašināšanās pasliktinās vides kvalitāti, bet citi priecājās par solītajām 100 jaunajām darba vietām.

 

Debesis virs Tukuma arī turpmāk, visticamāk,  būs tikpat klusas kā līdz šim.  SIA ''Tukums Airport'' ieceri veikt regulārus pasažieru komercpārvadājumus, apturējis Vides pārraudzības valsts biroja atzinums, kas nepieļauj lidostas paplašināšanu patreizējā redakcijā, jo tādējādi negatīvi varētu tikt ietekmēts trokšņu līmenis  un gaisa kvalitāte pilsētā.

„Biroja atzinumā ir konstatēts - neskatoties uz to, ka birojs divas reizes ir sniedzis atpakaļ ietekmes uz vidi novērtējumu pārstrādāšanai, diemžēl viņš nav novērtēts tādā kvalitātē, lai par to varētu izdot pozitīvu atzinumu,” paskaidroja  Vides pārraudzības valsts biroja direktors Arnolds Lukšēvics.

Par šādu atzinumu gandarīts ir Jānis Frišfelds, kas ir viens no aktīvistiem, kuri četrus gadus mēģināja panākt, viņuprāt, taisnīgu rezultātu - klusumu un tīru vidi sev apkārt.

„Šoreiz ir ļoti nopietni tai lietai pieiets. Viss ir pamatots katrā sīkumā, un mēs uzskatām, ka šoreiz beidzot darbs ir padarīts kārtīgi,” secina tukumnieks Jānis Frišfelds.

Vides pārraudzības birojs gan aizliedzis tikai palielināt lidojumu skaitu līdz 3000 pacelšanās/nosēšanās reizēm gadā, bet uzsākto  lidostas termināla ēku ekspluatācijā varot nodot.  

Lidostas pārstāve juriste Viktorija Šalajeva gan atzinumam nepiekrīt, sakot ''SIA "Tukums Airport" uzskata šādu Vides pārraudzības valsts biroja atzinumu par birokrātisku pieeju. Faktiski, šāds atteikums atļaut paplašināt lidostas darbību ir procesuāls atteikums, nevis atteikums pēc būtības .”

Tukuma novada dome 2011. gadā jau pieņēmusi starplēmumu par labu lidostas attīstībai, ja tiks ievēroti visi normatīvie akti, bet  gala lēmums šobrīd nav pieņemts.

„Pašvaldība atbilstoši MK noteikumiem Nr.200 par akcepta sniegšanu saņem no ieceres ierosinātāja pieteikumu par darbības turpināšanu, atjaunošanu vai paplašināšanu. Šobrīd šāds pieteikums nav saņemts,” norāda Tukuma novada domes priekšsēdētājs  Ēriks Lukmans (partija «Tukuma pilsētai un novadam»). Patlaban Tukuma lidostu un tās jauno termināli varēs izmantot vien privātiem gaisa kuģiem, kas nepārsniedz 5,7 tonnas un ne biežāk kā 15 reizes mēnesī vasarā un 5 reizes mēnesī ziemā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt