Dienas ziņas

Tiesa gatavo spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā

Dienas ziņas

Latvijā izkopj aitu šķirni ‘Ile de France’

Dubulto apsaimniekošanas maksu

Tukumā daudzdzīvokļu mājas katastrofālā stāvoklī; veidos uzkrājumus remontiem

Tukuma novada Jauntukuma mikrorajona daudzdzīvokļu namu iemītniekiem no šā gada janvāra apsaimniekošanas maksai klāt nākusi arī samaksa, lai veidotu uzkrājumu kapitālajiem remontdarbiem. Uzrunātie iedzīvotāji  piekrīt, ka remonts ir nepieciešams, tomēr bažījas par iespējām samaksāt jaunos rēķinus. Jau pašlaik 26 māju parāds apsaimniekotājam ir ap 125 tūkstošiem eiro.

Jauntukuma mikrorajonā  jaunākās mājas būvētas pagājušā gadsimta 70., 80. gados, bet vecākās pat pagājušā gadsimta vidū. Apsaimniekotājs veicis arī tehnisko apsekošanu, un rezultāti neesot bijuši iepriecinoši.

"Man pat bail iedzīvotājiem skaļi teikt, bet mājas brūk kopā. Mājas ir savu nokalpojušas un prasa ļoti, ļoti lielas investīcijas. Piecās mājās ir katastrofālā stāvoklī jumti, tālāk mums ir nepārtrauktās problēmas ar ūdensvadu un kanalizāciju," teica SIA''Jauntukums'' valdes locekle Diāna Bahmate.

Līdz šim par apsaimniekošanu visi iedzīvotāji maksājuši vienādi 0,43 eiro par kvadrātmetru, bet no šā gada janvāra būs jāmaksā papildus apmēram 25 eiro no dzīvokļa, lai veidotu uzkrājumu ēkas remontam. Katrai ēkai gan summa būšot atšķirīga atkarībā no izstrādātā darbu plāna.

"Pieņemsim, piemēram, māju Aviācijas ielā 1 - pēc darbu plāna viņiem ir jumta remonts, kura izmaksas ir 60 000 eiro. Mēs  šo esam trīs gadu laikā ieplānojuši ar maksājumu 53 centi par kvm2, izejot no kopējās mājas platības 3500 m2," norādīja Bahmate.

Uzrunātie iedzīvotāji piekrīt, ka remontdarbi ēkām esot nepieciešami, tomēr daudzi arī bilst, ka tas ģimenes budžetam būšot ļoti liels slogs.

"Gribi balsti, negribi nebalsti, bet jādzīvo ir un jāmaksā ir. Es uzskatu, ka tur nav ko. Protams, ka vajag [remontus], ko jūs domājiet, no 1970. gada māja," pauda Jauntukuma mikrorajona iedzīvotāja Vilhelmīne. Kāda cita satiktā kundze gan nav īsti pārliecināta, vai tiešām nepieciešams uzreiz darīt visu, kas darbu plānā iekļauts, jo apsekošana veikta bez mājas vecākā klātbūtnes.

Nevienu no SIA''Jauntukums'' pārziņā esošajām ēkām  iedzīvotāji nav pārņēmuši valdījumā, tāpēc apsaimniekošanu uzņēmumam deleģējusi dome. Līdz ar to  nav nepieciešama arī dzīvokļu īpašnieku vairākuma piekrišana remontdarbiem. Uzkrājumus  nepieciešamajiem remontdarbiem iecerēts izveidot trīs gadu laikā, bet izmaksas rēķinātas pēc pašreizējām cenām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt