Ārpus Rīgas

Krasta erozija apdraud Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Ārpus Rīgas

Speciālisti apseko lietavās nopostītos ražas laukus Latgalē

''Neatkarīgo Tukuma Ziņu'' redaktore par kanalizācijas tarifu celšanos Tukumā

Tukumā ceļas kanalizācijas tarifi; brīdina, ka tas notiks arī citur

Tukumā pēc jaunas kanalizācijas sistēmas izbūves mazā pieslēgumu skaita un attīrīšanas apjoma dēļ cēlušies kanalizācijas tarifi, un līdzīga situācija iespējama arī citos novados, norāda ''Neatkarīgo Tukuma Ziņu'' redaktore Ivonna Plaude. 

"Visā Latvijā ir realizēts Eiropas Kohēzijas fonda projekts ar kanalizācijas izbūvēm. Gan tāpēc, ka mums ir maz iedzīvotāju, gan tāpēc, ka nav sakārtoti valsts un pašvaldību mēroga saistošie noteikumi, daudzviet nav sasniegts projektā plānotais pieslēgumu daudzums un kanalizācijas attīrīšanas apjoms," stāsta Ivonna Plaude.

"Tas ir viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc tarifus nāksies pacelt ne tikai mūsu novadā, bet arī citviet," spriež Plaude.

Tāpat Plaude norāda, ka pat neatkarību atguvušās Latvijas laikā celtās kanalizācijas iekārtas drīz būs nokalpojušas savu laiku un arī to nomaiņa izraisīs tarifu celšanos. "Pieaugums kanalizācijas izmaksām aizvien augs un augs," secina laikraksta redaktore.

Plaude atklāj, ka sanāksmē, kurā spriests par tarifu celšanu, no sabiedrības puses ieradies tikai viens cilvēks - un tas pats bijis  žurnālists -, kaut arī šie jautājumi ietekmē daudzus.

Viņasprāt, tas ir akmens arī pašvaldības dārziņā, kas varējusi paziņojumu par sanāksmi labāk izcelt, veicinot cilvēku iesaisti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti