Tukuma bērnudārzā, iespējams, konstatēts salmonelozes uzliesmojums

Kādā pirmsskolas izglītības iestādē Tukumā konstatēts infekcijas slimības uzliesmojums, un kopumā zināms par 32 saslimšanas gadījumiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja aģentūrai LETA apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā ir konstatēta infekcijas saslimšana kādā iestādē Tukumā.

Kopumā ir zināms par 32 gadījumiem, un starp saslimušajiem esot gan bērni, gan pieaugušie. Četriem no saslimušajiem bijusi nepieciešama hospitalizācija, taču arī šie sasirgušie jau palaisti mājās.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka bērnudārzā noticis salmonelozes uzliesmojums, taču Arāja to apstiprināt nevarēja, jo notiek epidemioloģiskā izmeklēšana, lai precīzi noteiktu infekcijas avotu. SPKC pārstāve gan stāstīja, ka jauni slimības gadījumi vairs nav fiksēti.

Par notikušo informēts arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kas veicis pārbaudi izglītības iestādes ēdināšanas blokā. Dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova aģentūrai LETA stāstīja, ka virtuvē konstatēta higiēnas prasību neievērošana, tāpat uzņēmums, kas nodrošina ēdināšanu bērnudārzā, vieglprātīgi izturējies pret ēdiena uzglabāšanas temperatūrām.

PVD pārstāve atzina, ka ēdināšanas uzņēmums šajā jomā strādā ne pirmo gadu, un iepriekš tas dienesta redzeslokā nav nonācis.

Viņa gan neminēja ne uzņēmuma, ne iesaistītās pirmsskolas izglītības iestādes nosaukumu.

Infekcijas slimība konstatēta bērnudārzā "Taurenītis", un izglītības iestādes vadītāja Marija Kazakova stāstīja, ka pašlaik ir noteikta septiņu dienu karantīna, kas nozīmē, ka bērnudārzu var apmeklēt tikai tie bērni, kas slimības uzliesmošanas dienā atradušies iestādē. Taču mācību process traucēts nav, apgalvoja Kazakova.

"Taurenīša" vadītāja stāstīja, ka iepriekš lielu sūdzību par ēdināšanas uzņēmuma darbu nav bijis, lai gan bijuši gadījumi, kad "no ēdamiem produktiem pagatavots neēdams ēdiens", taču šīs situācijas atrisinātas. Viņa arī aicināja nepārsteigties ar diagnozes noteikšanu cietušajiem bērniem un darbiniekiem, jo analīžu rezultāti vēl nav saņemti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti