Pusdiena

Uzņēmējam aizdomas par jau noskatītu pretendentu policijas 15 fotoradaru konkursā

Pusdiena

Pusdiena 25.11.2016

Tukumā ar bažām sagaida veselības ministri; par slimnīcas slēgšanu vēl nerunā

Tukumā ar bažām sagaida veselības ministri; par slimnīcas slēgšanu vēl nerunā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Piektdien, 25.novembrī, apmeklējot Tukuma slimnīcu un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta nodaļu Kandavā, veselības ministre Anda Čakša līdz ar ārstniecības iestāžu apskati, pirmkārt, dalās ar labām ziņām – nozarei naudas nākamgad būs vairāk, tādēļ budžeta kāpums sagaida arī Tukuma slimnīcu. Tomēr pagaidām neatbildēts paliek tukumnieku jautājums, vai slēdzamo diennakts slimnīcu sarakstā paliks arī viņu ārstniecības iestāde.

Pēc skaļus protestus raisījušā Alūksnes apmeklējuma mēneša sākumā veselības ministre Čakša piektdien devusies nākamajā reģionālajā vizītē uz Tukumu un Kandavu.

Līdzīgi kā Alūksne, Cēsis, Dobele, Kuldīga, Preiļi, Līvāni un Krāslava arī Tukums ir to pilsētu sarakstā, kur saskaņā ar Pasaules Bankas pētījumu Veselības ministrija neatliekamās palīdzības diennakts slimnīcu plāno reorganizēt par dienas stacionāru.

Lai gan ministres vizīte piektdien ir vairāk formāla, Tukuma slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča jau gatavojas cīņai par slimnīcas saglabāšanu. "Mēs ļoti centīsimies cīnīties par savu slimnīcu. Ja paņemam Latvijas karti un apskatāmies, kur atrodamies, - mums ir tuvu Rīga, bet aiz mums ir milzīgi lielas lauku teritorijas. Mēs apkalpojam Kandavas, Jaunpils, Engures un Tukuma novadu, tāpat Talsu rajonu gar piejūru līdz Rojai. Nokļūšana Rīgā tik ātrā laikā pa mūsu ceļiem nav iespējama," saka Rabkeviča.

Turklāt 90% pacientu tiek atvesti ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportu, un viņiem nekavējoties palīdzība tiek sniegta Tukuma slimnīcā.

Tukuma slimnīcā ik gadu ārstējas gandrīz 5000 pacientu, un ārstniecības iestādes vadība skaidro, ka slimnīca saglabājama ne tikai tukumniekiem, bet arī pansionātu iemītnieku, kā arī līča piekrastes un kalnu atpūtnieku dēļ. Tomēr slimnīcas vadītāja Rabkeviča norāda – daļai Pasaules Bankas atziņu piekrīt: "Mēs vienmēr esam bijuši gatavi pārmaiņām. Es arī nesaku, ka pētījumā viss ir galīgi nepareizi. Kaut ko no tā mēs varam paņemt, bet, ja paņemsim pilnīgi visu, Tukumam tas būs ļoti slikti, jo iedzīvotāji cietīs".

Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders gan uzsver, ka ministre devusies tikai iepazīšanās vizītē, turklāt, pirmkārt, aizvedīšot labas ziņas par nākamgad paredzēto finansējuma pieaugumu, no kā daļa tikšot arī Tukuma slimnīcai.

Pēc vizītes nekādi lēmumi par slimnīcas pārveidi vēl pieņemti netikšot.

"Protams, kādi secinājumi katrā reizē rodas, bet, ja ir jautājums, vai varētu tikt pieņemti kādi lēmumi pēc vizītes, atbilde ir – noteikti nē. Izvērtēšanas posms pašlaik ir sākuma stadijā," norāda Šneiders, akcentējot, ka slimnīcu datu analīze turpināsies līdz nākamā gada vidum, bet slimnīcu pārprofilēšana sagaidāma ne agrāk par 2019. gadu.

Iepriekš VM norādījusi, ka dārgi un resursu ietilpīgi pakalpojumi ir efektīvi tikai tad, ja tos koncentrē vienuviet reģionu centros. Čakša uzsvērusi, ka domājot piecu un vairāk gadu griezumā, ārstniecības iestāžu tīklā noteikti būs izmaiņas, jo ministrija nevarēs turpināt piešķirt finansējumu vēsturisku ieradumu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti