Tukšas lielveikala telpas pārtapušas par Kuldīgas Kultūras centru

Tukšas lielveikala telpas pārtapušas par Kuldīgas Kultūras centru. Centra darbinieki spriež, ka ir vienīgie, kuriem izdevies īstenot šādas pārvērtības – pārcelt visu iedzīvi un pat kinoteātri. Kultūras centra mājvietā vecpilsētā norit būvniecības darbi, tāpēc nācies meklēt pagaidu telpas, kur īstenot aktīvo kultūras dzīvi. Lielveikala telpas Kuldīgas Kultūras centra vajadzībām īrē pašvaldība.

Tukšas lielveikala telpas pārtapušas par Kuldīgas kultūras centru
00:00 / 05:22
Lejuplādēt

Iespaidīgās tirdzniecības centra telpas, kas tika uzbūvētas 2002. gadā un netika apdzīvotas no 2009. gada, tagad piedzīvojušas tādas pārvērtības, kas daudziem liek brīnīties, kā tas bijis iespējams. Mantu pārvešana sākusies augustā, pastāstīja Kuldīgas Kultūras centra vadītāja Inta Burnevica.

"Jāizvāc lielā zāle, mazā ar visu aprīkojumu, kinozāle, dekorācijas, viss, kas atradās katlu mājā, šķūņos. Pats galvenais, kā vienu lielu tirdzniecības zāli sadalīt tā, lai tur būtu skatuve, aizskatuve, gaitenis, noliktava un tā tālāk," stāstīja Burnevica.

Veikala vidū tagad jau lasāmi uzraksti – Lielā zāle un kino. Kultūras centra projektu vadītāja Krista Jansone uzskata, ka izdevies radīt mājīgas telpas.

"Viena no lielākajām veiksmēm ir tā, ka mums ir izdevies radīt māju sajūtu, mājīgu atmosfēru. Tā nav auksta un attālināta. Tas triks ir tāds, ka daudzas un atpazīstamas detaļas esam integrējuši šeit – mūsu jaunajā pagaidu mājā. Piemēram, lielās zāles durvis," norādīja Jansone.

Atvesti mākslinieku radītie sienu gobelēni, dažādi koka elementi, kas tagad integrēti jaunajās telpās, pat kaķu tēli sēž logos un vēro piesnigušo Kuldīgu. Vislielākais izaicinājums bijis izveidot piemērotu Lielo zāli un skatuvi, pastāstīja centra vadītāja. Viņa piebilda, ka telpas izīrētājiem jāatdod tādā pašā stāvoklī, kādā saņemtas. Tādējādi neko būtiski mainīt nedrīkstēja.

"Skatuves daļai ir nepieciešami tumši griesti. Mums bija jāizdomā, kādā veidā mēs tos griestus tumšus varam dabūt. Iekārtos griestus, noceļot plāksnes, nokrāsojot otru pusi, apgriežot, lai no vienas puses būtu melns, kā mums vajag šobrīd, bet, apgriežot uz otru pusi, būtu baltas, kā veikalam vajag," pastāstīja Burnevica.

Lielā zāle no aizkulisēm atdalīta ar melnu auduma sienu. Tāpat ieklāts mīkstais paklājs, lai novērstu trokšņus.

Burnevica uzskata, ka tas šajā situācijā bijis labākais risinājums, jo viss Kultūras centrs atrodas zem viena jumta un nav izkaisīts pa visu pilsētu. Centrā jau notikuši pirmie koncerti.

Uz lielveikalu atvests arī kinoteātris, kas darbu sāks janvārī. Tikmēr procesā ir iepriekšējā kultūras centra pārtapšana. Būvniecības darbi sākās šī gada septembrī, kas paredz pārbūvēt un atjaunot trīs ēkas. Pagaidām gan pietrūkst  nepieciešamā finansējuma projekta īstenošanai. Ar SIA "Ostas celtnieks" noslēgts līgums par 7, 7 miljoniem eiro.

"Mēs esam saņēmuši arī valsts budžeta mērķdotāciju šim un nākošajam gadam divus miljonus eiro. Pilnais finansējums šobrīd nav pieejams. Runājam gan par daļu no pašvaldības budžeta, gan par kredīta iespējām. Skatīsimies, kādas pieejamas programmas atvērsies no Eiropas projektiem," teica Kuldīgas Attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Madara Liekmane.

Kuldīgas Kultūras centra atjaunošanas un būvniecības darbus paredzēts pabeigt divu gadu laikā. Aptuveni tik ilgi centram būs jāapdzīvo lielveikala plašās telpas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti