Dienas ziņas

Gadatirgos piedāvā iespēju vakcinēties

Dienas ziņas

Jauno skatuves mākslinieku rezidence Kuldīgā

Dzīve pēc ugunsgrēka trušu karalistē

«Trušu karalistē» pēc ugunsgrēka rit sakopšanas darbi; tūrisms nav apstājies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sestdienas, 3. jūlija, rītā, izceļoties ugunsgrēkam Lēdmanē kompleksā “Trušu karaliste”, nodega kūts un siena šķūnis, kā arī uguns laupīja dzīvības kūtī esošajiem dzīvniekiem. Nedēļu pēc postošā ugunsgrēka teritorijā norit sakopšanas darbi.

“Trušu karaliste” ir fonda “Zilais krusts” īpašums, kas Lēdmanē darbojas jau 13 gadus. Te ikdienā uzturas personas, kuras nonākušas krīzes situācijā un, dzīvojot saimniecībā, iziet rehabilitāciju. Tiek veikti saimnieciski darbi, audzēti lopi, tādā veidā nodrošinot sev iztiku.

Pēc ugunsgrēka jau iepirkti jaunie sivēni un prioritāte esot uzbūvēt kūti. “Jāturpina darbs un nevaram mēs nolaist rokas. Un, protams, mēs to darīsim. Bet atkopties tik ātri nevar,” uzsver “Zilā krusta” struktūrvienības “Lēdmane” vadītāja Olita Stāvus. “Jo nāk ziema virsū, nav aiz kalniem. Šie dzīvnieki, kas ir aplokos, viņiem vajadzīgs jumts virs galvas.”

Kopējā saimniecības teritorija ir 53 hektāri. Ganības, meži, saimniecības ēkas, kā arī kempings un tūrisma objekts – “Trušu karalistes” mini zoo, ko, par laimi, ugunsgrēks neesot skāris – tūrisms šeit nav apstājies un joprojām iespējams braukt ciemos pie trušiem un citiem dzīvniekiem. Olita Stāvus stāsta: “Lai pilsētas bērni atbrauc, viņiem ir ko paskatīties. Uz dzīvu kaziņu, uz dzīvu zirdziņu. Un tad vēl klāt mums ir pieķerti tādi eksotiskie dzīvnieki.”

Ar jautājumu “Kā varam palīdzēt? pēc ugunsgrēka saņemts ne mazums zvanu. Cilvēki ziedo gan kartupeļa maisus, kūts priekšmetus, kas sadeguši, kā arī naudu.

“Kaut vai to pašu katlu, kā man te kaimiņi noziedoja cūkām. Jo nopirktajiem sivēniņiem nav, uz kā vārīt. Visi tie katli sakusuši, sadeguši,” atklāj Olita Stāvus.

Tūrisma objektu “Trušu karaliste” izbūvējuši un ikdienā arī uztur “Zilā krusta” klienti. Ieņēmumi no biļetēm tiek izmantoti, lai uzturētu saimniecību, kurā ikdienā dzīvo vidēji 30 personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti