Panorāma

Panorāma

Panorāma

Centralizēto eksāmenu rezultāti sliktāki nekā pērn

Atliek tiesas lēmumu lietā pret bijušajiem «Parex bankas» īpašniekiem

Trūkstošo dokumentu dēļ tiesa nevar pasludināt spriedumu lietā pret Karginu un Krasovicki

Augstākā tiesa piektdien, 1.jūlijā, bija plānojusi pasludināt spriedumu "Revertas" prasībā pret bijušajiem "Parex bankas" īpašniekiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki par vairāku miljonu eiro piedziņu. Tomēr lietā iztrūka būtisku dokumentu, tādēļ izskatīšana atlikta. 

Ierodoties uz tiesas sēdi par "Revertas" prasību pret bijušajiem "Parex bankas" īpašniekiem par kredīta neatmaksāšanu, abu pušu pārstāvji bija gatavi teikt pēdējo vārdu un uzklausīt tiesas lēmumu. Tomēr sēdē pēc būtības jautājumu tā arī nesāka skatīt.

"Ir ieviesusies kļūme, un ne visi lietas materiāli, kas bija sākotnēji lietā, ir pievienoti šai lietai," skaidroja tiesnese Marianna Terjuhana.

Proti, šī lieta izdalīta no citas lietas "Revertas" un bijušo "Parex bankas" īpašnieku strīdā, un dokumenti palikuši pamatlietā. Turklāt nepievienotie dokumenti ir būtiski šim procesam – tie ir bankas aizdevuma līgumi ar Krasovicki un Karginu, un tieši par šo aizdevumu neatmaksāšanu arī notiek tiesvedība. Tiesa gan bija gatava jautājumu izskatīt piektdien, ja kāda no pusēm dokumentus iesniegtu, taču tādu nevienam nebija līdzi.

"Bet pašas tiesas rīcībā jau ir, nu ne šinī sastāvā, bet kancelejā šie materiāli - viņiem ir jābūt," sprieda Kargina un Krasovicka advokāts Uģis Grūbe.

"Sākotnējā lietā, kā es jau minēju, minētie materiāli ir. Bet par dokumentu pievienošanu konkrētajai lietai ir lēmums, kas ir pievienots Rīgas apgabaltiesā, un tur šo dokumentu nav," norādīja tiesnese.

Kā vēlāk Latvijas Televīzijai paskaidroja Augstākajā tiesā, vajadzīgie dokumenti nav bijuši pievienoti, jo, izdalot šo konkrēto lietu no pamatlietas, Rīgas apgabaltiesa tos acīmredzot aizmirsusi. Turklāt ne tikai tiesa to nepamanīja, bet arī neviena neviena no strīdnieku pusēm. Tagad gan problēma ātri tikšot atrisināta un jautājumu atkal skatīs jau pēc nedēļas.

Konkrētajā lietā “Revertas" prasības kopējais apmērs ir četri miljoni eiro pret Karginu un aptuveni pusotrs miljons dolāru un miljons eiro - pret Krasovicki. 2014.gadā Rīgas apgabaltiesa apmierināja "Revertas" prasību, no Kargina piedzenot vairāk nekā divus miljonus eiro, savukārt no Krasovicka – ap 600 000 eiro. Tomēr lēmums tika pārsūdzēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt