Trūkstošā balss bēgļu jautājumā: Pie skaidriem uzņemšanas noteikumiem to atbalstītu arī Reizniece-Ozola

Balsu sadalījums ceturtdien, 17.septembrī, plānotajā valdības sēdē par papildus 526 bēgļu uzņemšanu Latvijā līdz galam nav skaidrs. Iespējams, lēmuma pieņemšanai varētu trūkt vienas balss un to pie skaidriem nosacījumiem par uzņemšanu varētu nodrošināt ekonomikas ministre.

Zināms, ka premjere un “Vienotības” ministri balsos par bēgļu uzņemšanu. Izglītības ministres Mārītes Seiles apstiprinājumu gan neizdevās iegūt, taču arī viņa lēmumu varētu atbalstīt. Tās ir jau sešas no kopumā 14 balsīm Ministru kabinetā. 

Turklāt komandējuma dēļ sēdē nepiedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde no Nacionālās apvienības. Līdz ar to jautājuma atbalstam vajadzīga vairs tikai viena balss.

Izskanējis, ka to varētu nodrošināt ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola no Zaļo un zemnieku savienības.

Taču sarunā ar Latvijas Televīziju  Reizniece-Ozola uzsvēra, ka “par” balsos tikai tad, ja jau lēmuma pieņemšanas brīdī būs skaidri noteikumi, kā notiks patvēruma meklētāju un bēgļu uzņemšana.

Savukārt darba grupas ziņojums par bēgļu uzņemšanu gan solīts tikai novembrī, bet starpziņojums - 30.septembrī.

Neskaidra ir arī aizsardzības, labklājības un zemkopības ministra pozīcija, bet veselības ministrs balsošot "pret".

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars izteicies, ka arī visi šā politiskā spēka ministri balsošot pret. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs Latvijas Televīzijai norādīja, ka pozīcija būs skaidra pēc rītdienas koalīcijas padomes sēdes. Ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru trešdien nebija iespējams sazināties.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekšējās divās dienās ticies ar visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvjiem. "Vienotība" paudusi nepārprotamu atbalstu bēgļu uzņemšanai. Arī opozīcijā esošās partijas "Saskaņa" un Latvijas Reģionu apvienība sliecās atbalstīt bēgļu uzņemšanu Latvija. Savukārt Nacionālā apvienība, Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī "No sirds Latvijai" iebilda pret bēgļu uzņemšanu.

Pēc tikšanās ar partijām prezidents ar rīkojumu uzdevis valdībai divu nedēļu laikā sagatavot rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti