4. studija

Rīgas satiksmes atlaides daudzbērnu ģimenēm

4. studija

4. studija

Pabažu stacija

Trūkst atbildīgā par slēgto un nolaisto Pabažu staciju

Kādreiz Pabažu stacija bija sakopta un tajā pat bija veikals, taču tagad stacija ir slēgta. Neskatoties uz to, iekšā stacijas telpās iedzīvotāji mēdz uzdzīvot - tur redzamas ēdiena paliekas, tukšas alus pudeles, stikla lauskas. Šobrīd trūkst atbildīgā par šīs ēkas traģisko stāvokli.

Ne viens vien iedzīvotājs ir neizpratnē par to, kas notiek ar Pabažu dzelzceļa staciju. Tā ir pamesta un nevienam nevajadzīga. Izdemolētā stacija, izrādās, ir ikvienam brīvi pieejama. Gaidot pavasari, stacijā ir dzerts alus, sisti logi un ieturēta arī kāda maltīte.

Vietējie Saulkrastu novada iedzīvotāji uzskata, ka tas nav pieņemami, un saka, ka vajadzētu saukt policiju vai ievietot videokameras. Iedzīvotājiem ir žēl, jo kādreiz stacija tā neizskatījās. Blakus ir jūra, veikals, velomuzejs un tāpēc ir kauns, ka stacija ir šādā stāvoklī - nepieciešams kaut ko darīt lietas labā.

Pirms vairākiem gadiem šajā stacijā atradās veikals, kas tika slēgts. Kopš pagājušā gada 8.septembra stacijā vairs nav iespējams iegādāties biļetes un pati ēka ir kļuvusi par biedējošu ērmu, no kura jēgas nav nekādas. 

Neviens no Saulkrastu novada domes pārstāvjiem nevēlējās sniegt komentāru par Pabažu dzelzceļa staciju, bet raidījumam "4.studija" tika atsūtīts e-pasts: "Zemes gabala īpašnieks, uz kura atrodas “Pabažu stacija” ir Satiksmes ministrija (SM). Savukārt, pēc Zemesgrāmatas datiem, ēku īpašums “Pabažu stacija” Zemesgrāmatā nav reģistrēts. Saulkrastu novada dome ir vairākkārt vērsusies pie "Latvijas dzelzceļa", lai tiktu sniegta informācija par šīs ēkas piederību."

Savukārt "Latvijas dzelzceļš" informē, ka 2005.gadā Pabažu stacijas ēka tikusi pārdota privātpersonai, kura nav ievērojusi pirkuma līguma nosacījumu - īpašumu reģistrēt uz sava vārda. Tāpēc pagājušā gada 2.jūnijā "Latvijas dzelzceļš" vērsas tiesā pret jauno īpašnieku, lai tas tiktu izdarīts.

Par savu pienākumu sakārtot šo staciju neuzskata ne Saulkrastu dome, ne arī "Latvijas dzelzceļš", jo likumā ir noteikts, ka par ēkas stāvokli atbildīgs ir īpašnieks. Diemžēl informācija, kas ļautu noskaidrot, kurš ir noslēpumainais īpašnieks, nav publiski pieejama. Pat Saulkrastu novada dome, kuras teritorijā šis nesmukums atrodas, var tikai fiksēt administratīvos pārkāpumus par nesakopto teritoriju un sastādīt soda protokolus, taču tiem nav adresāta.

Tikmēr pirmais solis jau izdarīts, kurš katrs šeit vairs iekļūt vairs nevarēs. Bet, kad stacija tiks savesta kārtībā, to neviens nezina.

2015.gada 13.februārī dome ir nosūtījusi atkārtotu vēstuli  “Latvijas dzelzceļam” ar lūgumu sakārtot ēku “Pabažu stacija” līdz vasaras sezonas sākumam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti