Truksnis: Potenciālie investori joprojām interesējas par Ķemeru sanatoriju

Pirms pretendentu trūkuma dēļ nenotikušās Ķemeru sanatorijas izsoles Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS) esot bijušas sarunas ar kādu iespējamo investoru. Tāpēc viņš ir izbrīnīts, ka izsolei nepieteicās neviens pretendents. Joprojām gan esot interese no citiem investoriem.

„Mani nedaudz izbrīna, jo bija tiešām nopietni pretendenti. Man pašam bija arī sarunas ar Rietumeiropas nopietnām firmām, kuru viens no galvenajiem darbības virzieniem ir spa viesnīcu un kurortoloģijas pakalpojumu sniegšana,” intervijā Latvijas Radio sacīja Truksnis.

Joprojām gan esot signāli no citiem investoriem, kas būtu ieinteresēti, norādīja Jūrmalas domes priekšsēdētājs.

Tai pašā laikā Truksnis apliecināja – ja „visi striķi trūkst”, pašvaldība būtu gatava iegādāties sanatoriju. Tomēr prioritāri būtu privāta investora atrašana. 

Jau ziņots, ka šonedēļ jau ceturto reizi nenotika plānotā Ķemeru sanatorijas izsole, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents.

Ja neatradīsies neviens privāts investors, Ekonomikas ministrija paudusi, ka ir gatava aizdot sanatorijas pirkšanai nepieciešamos līdzekļus Jūrmalas domei.

Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs, kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija" un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatoriju un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepieteicās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām, pilnībā atjaunot sanatoriju un atvērt tajā viesnīcu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti