Truksnis pārliecināts par kredīta saņemšanu Ķemeru kompleksa pirkšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jūrmalas pilsētas dome ceturtdien nolēma lūgt Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomei atļauju ņemt Valsts kasē gandrīz 4,7 miljonu latu kredītu, kas būtu jāatmaksā 20 gadu laikā. Domes vadība apgalvo, ka kūrorta iegāde nepieciešama pašvaldību funkciju nodrošināšanai. Savukārt opozīcija to apšauba un brīdina - juridiski nepamatotā pieprasījuma dēļ aizdevumu var arī neiedot. Turklāt neesot skaidrs, vai pašvaldībai ir plāns, ko ar sanatoriju darīt.

Lēmumu lūgt Valsts kasei aizdevumu Ķemeru sanatorijas atpirkšanai atbalstīja gandrīz visi Jūrmalas domes deputāti, un atturējās vien divi „Saskaņas centra” pārstāvji. Šīs frakcijas deputāte Larisa Loskutova bija vienīgā, kas par darījumu izjautāja domes Budžeta nodaļas vadītāju Ingu Braču.

Aizdevums domāts, lai no maksātnespējīgās SIA „Ominasis Latvia” atpirku Ķemeru sanatorijas kompleksu. Vēsturiskais kūrorts šobrīd ir kritiskā stāvoklī, jo rekonstrukcijas darbi tajā jau ilgāku laiku nenotiek.

Jūrmalas mērs no Gatis Truksnis (ZZS) ir pārliecināts, ka aizdevumu saņemt izdosies. „Pašvaldība iegādājas par piespiedu pārdošanas cenu šo īpašumu, lai nodrošinātu tā attīstību saskaņas ar pašvaldības attīstības plānu un stratēģiju par kurortoloģijas attīstīšanu un saglabāšanu. Pašlaik ir izveidotas vairākas darba grupas, kas strādā un vērtē dažādus attīstības modeļus. Jādabū arī piekrišana – esmu pārliecināts, dabūsim – par kredīta saņemšanu, un tad pašvaldības iesaiste procesā - vismaz līdz tam brīdim pārskatāmā nākotnē, kad visas lietas būs noliktas uz sliedēm un būs notikusi atdzimšana un uzplaukums – būs pilnīgi noteikti nepieciešama,” skaidro Truksnis.

Tomēr pagaidām Truksnim nav konkrētas atbildes, ko pilsēta pēc tam iesāks ar Ķemeru sanatoriju. Pašlaik pie tā strādājot vairākas darba grupas.

Savukārt Loskutova uzskata, ka domes rīcība ir riskanta: „Lai nebūtu nekādas aizdomas - es pilnīgi atbalstu koncepciju, ka Jūrmala ir kūrorts. Bet attiecībā uz sanatoriju „Ķemeri” valsts savulaik izdarīja kļūdas, kad uzsāka privatizāciju, kura bija ļoti neveiksmīga. Un es uzskatu, ka valstij jālabo šādas kļūdas. Jo tās ir milzīgas saistības -  nelielai pilsētai uzņemties sanatorijas uzturēšanu.”

Turklāt problēmas ir arī ar sanatorijas pirkšanas juridisko pamatojumu. „Sanatorijas uzturēšana - tas ir faktiski tā kā privātais bizness. Un uzņemties pašvaldībai šādu biznesu, nezinu, vai tam būs atbalsts no valsts puses,” norāda Loskutova.

Tomēr Ķemeru iedzīvotāju biedrības vadītājs Mārtiņš Stulpiņš, kas nu kļuvis par Jūrmalas domnieku no partijas „Tev, Jūrmalai,” par domes lēmumu ir gandarīts. „Protams, meklēs investoru, jo pati pašvaldība to nevar pavilkt. 51% - domei un 49% - investoram. Privatizācija iznāca kļūdaina, valstij vajadzēja labot. Bet es esmu gandarīts – pirmais sasaukums, kad visi deputāti iestājas par to, ka Ķemeru sanatorija jāpārņem savā īpašumā un jāattīsta kūrorts.”

Pašvaldība lūgs kredītu Valsts kasē Ls 4 671540 (ieskaitot PVN) pirmpirkuma tiesību izmantošanai valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa - Ķemeru sanatorijas kompleksa iegādei. Par lēmumu balsoja 13 deputāti no 15, no balsojuma atturējās divi deputāti.

Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes nākamā sēde notiks augusta vidū. Tad varētu kļūt zināms, vai Jūrmalas domes lūgums pēc kredīta tiks atbalstīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti