De Facto

Terehovas robežsargu lieta tiesā jau 7 gadus

De Facto

Partiju melnās kases krata pirmoreiz; prasa lielākus ierobežojumus ziedojumiem

Caur Jūliju Krūmiņu iziet uz partiju netīro naudu un tiesnesi

Truksnis, iespējams, izmantojis dzīvokli Krūmiņa apartamentos; caur Krūmiņu iziet uz partiju netīro naudu un tiesnesi

Šonedēļ veikto kratīšanu ietvaros Korupcijas novēršanas apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki pabija miljonāra Jūlija Krūmiņa celtā apartamentu kvartāla 38.dzīvoklī. LTV raidījums “De facto” ziņo, ka jau pirms gada jūrmalnieki zinājuši teikt, ka šajā dzīvoklī mēdzot uzturēties pilsētas mērs Gatis Truksnis (ZZS).

38.dzīvoklis ir plašākais no apartamentiem Krūmiņa meitai piederošās kompānijas “MC TURAIDA PROPERTY” īpašumā netālu no Dzintaru koncertzāles, Turaidas ielā 17. Dzīvoklis ir aptuveni 150 kvadrātmetrus plašs ar vēl lielāku āra terasi. Attīstītāja mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka dzīvoklis ir izīrēts, bet, atšķirībā no daudziem citiem, tam nav norādīta īres cena un īres termiņš.

Pērn vairāki “De facto” avoti kūrortpilsētā norādīja, ka šajā dzīvoklī mēdz uzturēties Truksnis. Taču to piefiksēt gan neizdevās - kvartāls tiek apsargāts un iekļūšana tajā notiek caur pazemes autostāvvietu. 

Jelgavnieks Truksnis oficiāli Jūrmalā dzīvo padomju gados celtajā daudzstāvu mājā Kuldīgas ielā. Visticamāk, tas ir dzīvoklis, ko viņš saskaņā ar amatpersonas deklarāciju nomā. Citu dzīvokļu Jūrmalā Trukšņa deklarācijā nav.

KNAB aktivitātes vedina domāt, ka izmeklētāji līdzās partiju finansēšanas kriminālprocesam vāc arī pierādījumus, vai dzīvokļa patiesais īpašnieks nav Truksnis.

“De facto” nebija iespēja ne Truksnim, ne Krūmiņam uzdot jautājumus par dzīvokli, jo pēc izlaišanas no izolatora viņi neatbildēja uz telefona zvaniem. Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs, vaicāts, vai Truksnim ir kāds sakars ar apartamentiem, kur notika kratīšana, atbildēja: “Nedomāju, ka varu viest par to kādu skaidrību.”  

KNAB aizdomas par Krūmiņa “piedāvājumu” tiesnesei saistībā ar tiesā izskatāmu lietu

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš varētu būt izmantojis labās attiecības ar Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Aiju Orniņu, lai palīdzētu paziņam kādas civillietas sakarā, šovakar ziņo LTV raidījums “De facto”.

Raidījumam neoficiāli zināms, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka Krūmiņš mēģinājis izlīdzēt uzņēmējam Jurim Miķelim, kura ziedojums Zaļo un zemnieku savienībai arīdzan pievērsis KNAB uzmanību partiju finansēšanas lietas ietvaros. Orniņas vadītā tiesa skatījusi kādu ar Miķeli saistītu lietu.

“De facto” tiesu kalendārā pamanīja, ka pašlaik tiesā ir civillieta, kurā parādu no vairākām personām vēlas piedzīt kompānija “Eirobūve Latvija”. Miķelis uzņēmumu reģistrā neparādās kā šīs kompānijas dalībnieks vai amatpersona, taču viņš ir valdes loceklis kompānijā ar līdzīgu nosaukumu “Eirobūve Rīga”, kas pieder tam pašam īpašniekam, kam “Eirobūve Latvija”.

“De facto” mēģināja sazināties ar Miķeli un “Eirobūve Latvija” vadību, taču ne e-pastā, ne pa telefonu neviens neatsaucās. 

Orniņa gan nebija šīs civillietas tiesnese. No amata atstādinātā tiesnese atteicās atbildēt uz “De facto” jautājumiem, jo parakstījusies KNAB par ziņu neizpaušanu. Viņa aģentūrai LETA minēja, ka viņai inkriminē neizpaužamu ziņu izpaušanu un "piedāvājuma pieņemšanu" no Krūmiņa. Taču Krūmiņš nekad neesot viņai piedāvājis materiālus labumus.

KNAB ir apstiprinājis, ka lietvedībā ir kriminālprocess par Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājas, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kukuļošanu un neizpaužamu ziņu izpaušanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti