Truksnis uzsver, ka Jūrmalas dome ir izpildījusi visus priekšnoteikumus, lai nebūtu šķēršļu pašvaldībai uzņemties atbildību par sanatoriju. Savu atbalstu ir pauduši gan Jūrmalas domnieki, gan Finanšu ministrija. Turklāt arī juridiski Jūrmalas domei ir tiesības pārņemt Ķemeru sanatoriju, atzīmējot pašvaldību likumu, kurā likts pašvaldībām rūpēties par kultūrvēsturisko pieminekļu saglabāšanu, paziņojumā medijiem norāda Jūrmalas pašvaldības vadītājs.
Jūlija vidū maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" kreditoru sapulce vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas pilsētas domei atbilstoši piespiedu pārdošanas vērtībai par 4,6 miljoniem latu. Vēlāk Jūrmalas dome nolēma lūgt šim mērķim aizdevumu Valsts kasē, tomēr Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome nolēma, ka vispirms domei būs jāizpilda vairāki nosacījumi. Tāpēc tagad „Ominasis” maksātnespējas administrators Ainars Kreics ir nolēmis Ķemeru sanatoriju tomēr izsolīt.
„Mēs uzskatām, ka šie izpildītie priekšnoteikumi ir pietiekami un pārliecinoši, lai Jūrmalas domei tiktu izsniegta atļauja ņemt aizdevumu. Vēl pagājušajā trešdienā mēs bijām pilnīgi droši, ka šī Ķemeru bēdīgi slavenā „sāga” ir beigusies, jo vienīgais, kas bija nepieciešams – lai Finanšu ministrijas pārraudzībā esošā padome dotu pozitīvu atzinumu,” atzīst Truksnis.
„Jūrmalas domei vienkārši nebija naudiņas, par ko nopirkt to mantu. Nosacījums, ar kādu bija nolemts pārdot bez izsoles, bija, ka to pārdod ātri. Bez izsoles tāpēc, ka manta ir ar apgrūtinājumu, tās uzturēšana prasa naudu, tuvojas ziema utt.,” saka Kreics. Līdz ko Jūrmalas dome kavējas ar maksājumu, nav pamata rīkot izsoli, pauž Kreics.
Truksnis par šādu iznākumu ir sašutis un vaino Finanšu ministrijai padoto padomi. „Faktiski, Ķemeru sanatorija bija izglābta. Pēdējais moments bija Kredītpadomei, ka tai vajadzēja pieņemt lēmumu bez papildus nosacījumu,” saka Truksnis. Viņš uzsver, ka Jūrmalas dome vēl joprojām ir ieinteresēta sanatorijas iegūšanā.
Administrators Kreics pieļauj, ka uz izsoles laiku Jūrmala tomēr saņems Valsts kases aizdevumu. „Aizdevumu padome, manuprāt, izvirzīja apgrūtinošus nosacījumus, kurus vai nu ir ļoti grūti izpildīt vai vispār nav iespējams izpildīt,” saka Kreics.
Viņš uzsver, ka izsole notiks septembra beigās. Līdz izsolei katram tās dalībniekam jāiemaksā 10% no sākumcenas.
Truksnis apgalvo, ka Jūrmalas domei nav informācijas ne par vienu investoru, kas būtu ieinteresēts ieguldīt Ķemeru sanatorijas ilgtermiņa attīstībā. Tāpēc dome apņēmusies vērtēt visas likumīgās iespējas, kā sanatoriju tomēr iegūt savā īpašumā. Pagaidām gan vēl nav zināms, kā jauno situāciju vērtē Finanšu ministrija, kas komentārus sola vēlāk.