Panorāma

Panorāma

Panorāma

Jauna liecība digitālās TV lietā

G.Truksnis atgriežas Jūrmalas mēra amatā

Truksnis atgriežas Jūrmalas mēra krēslā, bet viņu varētu izslēgt no Zaļās partijas

Trīs nedēļas pēc atcelšanas no amata Gatis Truksnis atkal kļuvis par Jūrmalas mēru. Viņš amatā tika pārvēlēts ar nu jau bijušās “Saskaņas” deputātes atbalstu. Tikmēr Latvijas Zaļās partija varētu lemt par Trukšņa izslēgšanu no tās rindām.

Bez diskusijām

Uz ārkārtas domes sēdi ieradās visi 15 deputāti, bet pretēji iepriekš solītajam uz trīs nedēļas brīvo mēra krēslu tika izvirzīts tikai iepriekš gāztais Truksnis. Viņa kandidatūru piedāvāja priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Rita Sproģe (Zaļo un zemnieku savienība).

"Vienotības" deputāte Iveta Blaua vēlāk Latvijas Radio atzina, ka vairākums būtu par labu Truksnim, tādēļ kandidēt neesot bijis jēgas.

Blaua LTV pauda, ka, redzot notiekošo, esot emocionāli sagrauta. 

Uz Blauas un "Tev, Jūrmalai" pārstāvja Arņa Ābelīša jautājumiem, kas šajā laikā mainījies, Truksnis atbildēt negribēja. Viņš pauda, ka negrib sēdi pārvērst par jautājumu un atbilžu pēcpusdienu, un aicināja nediskutēt, bet nostāju paust balsojumā.

Jūrmalas dome deputāti

Zaļo un zemnieku savienība -   7
Nacionālā apvienība – 1
“Saskaņa”  - 3
“Vienotība” – 2
“Tev, Jūrmala” – 2 

Ābelītis sacīja, ka tas ir “spļāviens sejā” un  tas ir klajš cinisms. Viņš pameta domes sēžu zāli, aicinot arī citus deputātus šādi rīkoties. Līdz ar viņu domes sēdi pameta partijas biedrs, kā arī "Vienotības", Nacionālās apvienības un divi "Saskaņas" deputāti.

No opozīcijas sēdē gan palika no "Saskaņas" saraksta ievēlētā deputāte Karina Sinkeviča.

Ar vienu izšķirošo balsi

Pēc 15 minūšu pārtraukuma sekoja balsojums, kurā astoņi domnieki nobalsoja par Truksni, ziņo LTV.

Balsojumā izšķiroša balss bija Karinai Sinkevičai, kura gan iepriekš balsoja par Trukšņa gāšanu no amata. Žurnālistiem  viņa skaidroja, ka balsojumā par Trukšņa gāšanu tas bijis “Saskaņas” lēmums, nevis viņas sirdsapziņas balss.

Tagad Sinkeviča atklāja, ka partiju pamet un turpmāk strādās kā neatkarīga deputāte. Bet vēlāk "Saskaņas" vadība paziņoja par Sinkevičas izslēgšanu.

Lēmums pamatots ar to, ka tas bija " rupjš politiskā spēka statūtu pārkāpums". 

Turpinās līdzšinējo domes virzību

Truksnis pēc domes balsojuma atzina, ka viņā morāli nekas nav mainījies nedz pēc aizturēšanas oktobra sākumā, nedz arī pēc gāšanas no mēra krēsla. Viņš apgalvoja, ka ar astoņu deputātu atbalstu pietiks, lai līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām turpinātu līdzšinējo Jūrmalas virzību.

“Tas, ko es jūtu, ka manī nav mainījies nekas. Ne pirms tam, kad notika aizturēšanas fakts, ne tālāk. No morālās atbildības manī nekas nav mainījies.

Tā ka es jūtu sevi par likumpaklausīgu pilsoni, kas nekad nav domājis vai mēģinājis pārkāpt likumus, tāpat es jūtos arī tagad.

Tas, ko es vēlos, lai arī Jūrmalā nekas nemainītos, lai nenotiktu mēģinājumi sadrumstalot, izgrābstīt pa kādām mazām interešu grupiņām. Gribu, lai līdz nākamajām vēlēšanām mēs šo kursu noturētu,” sacīja Truksnis.

Gatis Truksnis

  Izslēdz no partijas?

  Tikmēr Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļās partija (LZP) varētu lemt par Trukšņa izslēgšanu no tās rindām. Ceturtdienas vakarā LZP valdes sēdē pieņemts lēmums uzstāt uz to, lai Truksnis nekandidē uz mēra krēslu, bet pretējā gadījumā viņš tiek izslēgts.

  Pats Truksnis uz sēdi gan nav aicināts, bet par lēmumu esot informēts, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pastāstīja LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

  "LZP valde uzstāj, ka Truksim nevajag startēt uz Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatu līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām (vai, ja ātrāk tiesa paziņo, ka Truksnis nav vainīgs), jo tas graus LZP un ZZS politisko tēlu.

  Lēmuma neizpildes gadījumā LZP valde apņemas Truksni izslēgt.

  Par šo lēmumu valdes priekšsēdētājam nekavējoties jāpaziņo Truksnim."

  Lai gan Silenieks pauda, ka Truksnis jau ir izslēgts no partijas, LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars to noliedza. Nu Jūrmalas nodaļa un Gatis Truksnis tikšot aicināti uz LZP valdi, lai iepazīstinātu ar lēmuma motivāciju.

  Latvijas Radio Silenieks skaidroja, ka no politiskā viedokļa Trukšņa atgriešanās mēra krēslā ir lēta provokācija, uz kuru viņš uzķērās, jo tas raisa “milzīgu traci”.

  Un tas nenāk par labu ne ZZS, ne LZP, bet gan izskatās pēc raušanās pie varas par katru cenu.

  Jau vēstīts, ka Jūrmalas dome 13.oktobrī ārkārtas sēdē gāza no amata Truksni – pret viņa atlaišanu balsoja tikai seši ZZS domnieki, viņš pats atturējās, bet astoņi deputāti balsoja par neuzticības izteikšanu.

  Pusotru nedēļu pirms tam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš,  bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai" (NSL), un vēl kāda persona.

  Lieta ir sākta par pārkāpumiem partiju finansēšanā.

  Kratīšana notika arī NSL birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.

  Tāpat vēstīts, ka Truksnis izmantojis dzīvokli Krūmiņa celtā apartamentu kvartālā Jūrmalā, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina pats uzņēmējs un miljonārs Krūmiņš. Viņš nezināja teikt, vai un cik Truksnis maksājis par dzīvokļa izmantošanu, jo ar to saistītās lietas kārtojusi viņa meita.

  25 komentāri
  Dzintars
  Piektdien pa radio dzirdēju, kā kāds, korupcijā apsūdzēts kungs no Ventspils puses, mācīja valsts ierēdņus izvēlēties KNAB vadītāju! Pirmajā brīdī sasmējos, bet pēc tam kļuva gaužām skumīgi ap sirdi.
  nna
  Kāpēc izslēdz tikai Truksni? Tie deputāti ir kādas jaunavas, kuras nezināja, ko dara un kā tas "izskatīsies"? Ja reiz rūpējamies par "tēlu", tad līdz galam..
  xxx
  Hameleonu rotaļas!
  cits
  ja, latvija cirks pa velti.ko lai saka nauda spele savu lomu.
  Ed
  Cik maksaa Senukovicha? Ar visu vinjas sirdsbalsi!?!??
  vecais
  Ko jūs cepaties? Tagad valda pilnīga anarhija, visu noslepeno, kā Šveikā un dara ko un kā grib !!!
  asais
  Navda spele lomu sitiem kropliem tiesa vaidzetu Stalina laikus un kaut kur deportet urodi
  ES
  ES DOMAJU KA VINS ARSTEJAS NO ALKAHOLA. VAI TAD ALKAHOLIKIS VAR VADIT jurmalas domi un cilvekus. ?
  Vienkārši trūkst vārdu - kā kaut kas tāds ir iespējams?! Jūrmalnieki varbūt grib kaut ko darīt lietas labā, nevis ļaut, ka viņiem brutāli čurā uz galvas un tagad jau arī sejā?
  Jūrmalnieks
  Man tāds iespaids, ka mums visiem, katru dienu gan čurā virsū, gan batonus sprauž ausīs, bet Jūrmalas gadījumā arī uzlika kluci :)
  LATVIJAI BŪS PAR KO SMIETIES !
  LATVIJAI BŪS PAR KO SMIETIES !
  mazais letiņš
  Jūrmalā ir tikai pajoliņii ?
  haralds elceris
  atvro†ēja a†pakaļ?
  ZZS
  sarkanie baroni rullē!
  Obama
  Are you complete retard? Why should I ever read your beloved Urbanovic's crap? I let you to answer in your clumsy soviet style while wipe my ass with this peace of paper.
  haralds elceris
  dear Obama , slow down and relax! by the way - have You answered to mis†er Urlanovi†ch letter? he was very anxious about non-ci†izen rights in Latvia and hoped You could help. on my mind, You should better fuck him off!!
  Obama
  Tūlīt, Haraldiņ, tūlīt iedosim tev vienu spricīti ar "pilsonību" un visi krusti, skuju takas un tantes ar izkaptīm pazudīs
  haralds elceris
  ilgi nerullēs! izvadīs par†iju apvienību "Vieno†ība" pēdējajā gai†ā ar disko†ēku kras†malā un tad paši dosies pa skuju †aku! saprotams, ja Obama neiedos pilsonību visiem nepilsoņiem! http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/326146-urbanovich_obratilsja_k_obamje_s_prosboy_pomoch_v_razrjeshjenii_probljemi_njegrazhdan_v_latvii/comments/page/2 http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/608681-urbanovics_vestule_asv_prezidentam_ludzis_risinat_nepilsonu_jautajumu_latvija/comments/page/1 http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/608767-soctiklos_ironize_par_urbanovica_sudzesanos_obamam/comments un ja vien Saeima neuzklausīs N€iromankur†u: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/624747-muiznieks_mudina_latviju_iejaukties_un_nepielaut_nepilsonibas_turpinasanu/comments/page/1
  Pria
  ZZS + Saskaņa = LOVE
  Jambo
  Pagaidām apsūdzēts! Neviens nevar tikt atzīts par vainīgu, kamēr tas nav pierādīts :))
  Jambo
  Pagaidām apsūdzēts! Neviens nevar tikt atzīts par vainīgu, kamēr tas nav pierādīts :))
  Makarons
  Kad tiks pierā'dits pretējais, varēs atgriezties. Līdz tam laikam nebūtu ētiski aizdomās turētas personas atrašanās iepriekšējā amatā. Uz Lembergu tas pats attiecas. Nebūtu vismaz ieinteresēts gadiem novilcināt tiesu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti