Trolejbuss sabrauc piecus gadus vecu meitenīti (17:57)

Pirmdienas rītā trolejbuss Čaka ielā pie Ērgļu ielas sabrauca piecus gadus vecu meitenīti, kura no gūtajiem ievainojumiem nomira, portālam lsm.lv apstiprināja Valsts policija.

Likumsargu pārstāve Ance Rozīte norādīja, ka meitenīte bijusi kopā ar savu māti. Traģēdija notikusi pie regulējamās gājēju pārejas, un, pēc sākotnējās informācijas, cilvēki ielu mēģinājuši šķērsot pie zaļās gaismas.

Traģēdija notikusi ap pulksten 8.03. Māte ir nodota mediķu aprūpē.

„Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis Latvijas Radio pastāstīja, ka negadījumu izraisījis 18.maršruta trolejbuss virzienā no centra uz Mežciemu. Bērns bojā gājis notikuma vietā.

Zaķis uzsvēra, ka trolejbusa vadītāja bijusi pieredzējusi un līdz šim pret viņu nekādas pretenzijas nebija izvirzītas. Arī vadītāja ir nonākusi mediķu aprūpē, jo ir šoka stāvoklī.

"Rīgas Satiksme" pārstāvis Viktors Zaķis

  Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins Latvijas Radio arī apstiprināja, ka sākotnējā informācija liecina par to, ka māte un bērns ielu šķērsojuši pie zaļās gaismas uz gājēju pārejas. Savukārt trolejbuss nezināmu apstākļu dēļ braucis.

  Anučins uzsvēra, ka vadītājiem šobrīd – laikā, kad beigušās mācības skolās un bērnudārzos – ir jābūt divkārt, pat trīskārt uzmanīgākiem, jo bērnu skaits uz ielām pieaug. Vienlaikus arī vecākiem ir jānorāda bērniem, ka, šķērsojot ielu, ir ne tikai jāpaskatās, vai brauc mašīnas un tad jāskrien pāri ielai, bet arī jāpārliecinās, ka mašīna patiešām nobremzē. Tikai tad var doties pāri ielai.

  Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins

   Pirmdienas laikā policija uzklausījusi trīs lieciniekus, taču viņu teiktais ir pretrunīgs. „Mums ir pretrunīgas liecības no lieciniekiem, līdz ar ko pagaidām pārāk agri spriest, pie kuras gaismas šķērsoja gājējs gājēju pāreju, bet kriminālprocess ir uzsākts pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas. Par to ir paredzēta brīvības atņemšana līdz desmit gadiem. Līdz ar ko notiek vispusīga izmeklēšana,” saka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāve Nataļja Kovaļa.

   Tiks veiktas ekspertīzes, un “Rīgas satiksme” sola policijai nodot arī trolejbusa melno kasti, kas parādīs, cik ātri tas avārijas brīdī braucis un kad bremzējis. Liecināt tiks izsaukti arī pasažieri, kuru personalizētie e-taloni tobrīd trolejbusā bija reģistrēti. Videonovērošanas kameru šajā vietā nebija, un trolejbuss arī nebija aprīkots ar video reģistratoru,

    

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti