Dienas ziņas

Budžeta komisija atbalsta valsts ieguldījumu «airBaltic»

Dienas ziņas

Apturēts Vecpuišu parka projekts

Trolejbusa vadītāja vilcina iztiesāšanu

Trolejbusa vadītājas dēļ tiesa pēc būtības vēl neskata lietu par mātes un meitas sabraukšanu

Trolejbusa vadītāja Biruta Pētersone, kuras vadītais trolejbuss Rīgā, Čaka ielā, pērn pavasarī sabrauca četrus gadus vecu meitenīti un viņas mammu, pirmajā tiesas dienā paziņoja, ka palikusi bez aizstāvja, tādēļ krimināllietas iztiesāšana pārcelta uz nākamā gada janvāri. Viņa izmanto arī tiesības nesniegt liecības. Liecinieki gan stāsta, ka luksoforā dedzis sarkanais signāls un mamma ar bērnu pie rokas pa pāreju gājusi droši.

Mētelī un vairoties no televīzijas kamerām, Biruta Pētersone gaida tiesas sākumu. Tajā brīdī viņa vienīgā zālē zināja, ka sēde tūlīt arī beigsies, jo ar iepriekšējo advokātu līgums lauzts un jauns nav atrasts. Tiesa izteica aizrādījumu, bet bez aizstāvja lietu skatīt nevar.

Tieši Pētersone bija pie stūres trolejbusam, kas agrā maija rītā Rīgā uz Čaka ielas pie bērnudārza pārbrauca meitenīti un viņas mammu, kura mira vēlāk slimnīcā. Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka vadītāja brauca pārāk ātri un nepamanīja sarkano gaismu. Vadītāja izmanto savas tiesības neliecināt.

Iepriekš zvērināts advokāts, cietušā pārstāvis tiesā Aldis Blumbergs bija stāstījis par galveno notikušā versiju – Pētersonei bija veselības problēmas, bet viņa nebija dzērusi.

Vienīgais pretī braucošais šoferis tajā rītā bija Alfrēds Vīksne. Trolejbuss gandrīz iebrauca viņa vieglajā mašīnā, jo, visticamāk, pēdējā brīdī ieraudzījusi mammu un meitiņu, vadītāja rāva stūri un  ietriecās pretējā joslā. “Es ilgi pārdomāju, kāpēc biju neitrālajā [ātrumā]. Nu, visticamāk ka sarkans dega [luksoforā]. Mamma gāja pāri ielai pārliecinoši. Bērns bija beigts uz vietas, sieviete zem trolejbusa,” atceras Vīksne.

Dažu minūšu laikā tiesas sēde trešdien, 2.decembrī, bija galā. Atnākušie liecinieki pat netiek uzklausīti. Vairāku cilvēku sargāta, apsūdzētā pamet tiesas zāli.

Līdz 28.janvārim apsūdzētajai jāatrod jauns advokāts, ja nē – tiks izsaukts valsts apmaksāts aizstāvis. Kopš viņai ir liegums vadīt transportlīdzekli, viņa darbu “Rīgas satiksmē” turpina, strādājot par dispečeri.

Tikmēr mirušās sievietes vīrs un meitenītes tētis ir tik sagrauts, ka aizgājis no darba. Tiesā viņu kā cietušo pārstāv advokāts, bet tētis nespēj ienākt zālē. “Ļoti smagi un traģiski iet, viņš nespēj saņemties, aizgājis no darba, emocionāli [smagi],” stāsta advokāts Aldis Blumbergs.

Paralēli lietu par mammas un meitiņas sabraukšanu ar trolejbusu skata arī Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Tur tētis ar “Gjensidige Baltic” tiesājas par morālo kompensāciju. Tieši šajā kompānijā  "Rīgas satiksme" apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus. Tētim par viņa sievas un bērna nobraukšanu apdrošinātājs izmaksājis kopumā 300 eiro lielu kompensāciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti