Dienas ziņas

Noposta mazo ērgļu ligzdas

Dienas ziņas

Būvēs akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Kalnciemā

Policija nosauc traģēdijā vainīgo

Trolejbusa vadītāja pārliecināta – avārijas brīdi krustojumā degusi zaļā gaisma

Traģiskajā avārijā, kas pagājušā gada maijā Rīgā, Čaka ielā prasīja sievietes un viņas četrgadīgās meitiņas dzīvību, vainīga trolejbusa vadītāja - pie šāda slēdziena nonākusi Valsts policija. Tikmēr “Rīgas satiksmes”  darbiniece, gaidot tiesu, turpina darbu uzņēmumā un ir pārliecināta – krustojumu šķērsojusi, degot zaļajam luksofora signālam.  

Kad pēc šausminošās avārijas pagājušā gada maijā cilvēki nāca Čaka un Ērgļu ielas krustojumā nolikt ziedus, svecītes un mīkstās rotaļlietas, skaidrības par traģēdijas cēloņiem vēl nebija nekādas. Notikušā aculiecinieku bija ļoti daudz, viņa liecības – dažādas, un policijai bija nepieciešami teju deviņi mēneši, lai nonāktu pie gala slēdziena.

„Trolejbuss kādu iemeslu dēļ nav apstājies pie luksofora, bet pārbraucis pāreju pie sarkanā luksofora signāla. Tehniskas problēmas trolejbusam netika konstatētas, tāpat netika konstatēts, ka trolejbusa vadītāja būtu atradusies alkohola vai narkotisko vielu ietekmē,” pastāstīja Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Ja vadītājas vainu atzīs arī tiesa, krimināllikuma izpratnē viņa būs saucama par noziedznieci,  iespējamais sods – līdz pat 10 gadiem ieslodzījumā. Uzņēmuma atbildību „Rīgas satiksme” šajā gadījumā nesaskata.

„Neviens viņai šeit nav devis tiesības braukt pie sarkanās uguns, un ja tiesa tā lems, protams, tā ir viņas atbildība; mūsu līdzatbildība varētu būt, kā mēs šos transportlīdzekļu vadītājus gatavojam,” sacīja „Rīgas satiksmes” runasvīrs Viktors Zaķis.

Pēc avārijas dienā pārdzīvotā trolejbusa vadītāja kādu laiku neesot bijusi spējīga strādāt, bet vasarā atkal atgriezusies darbā “Rīgas satiksmē”, tiesa, tikai  kā gala stacijas dispečere, jo sēsties pie trolejbusa stūres liedza policijas lēmums.

Ar izmeklētājiem sieviete visus šos mēnešus sadarbojusies, tomēr vēl joprojām ir pilnīgi pārliecināta – lai arī izmeklēšana konstatējusi pretējo, viņas vadītais trolejbuss liktenīgo krustojumu šķērsojis pie zaļās gaismas.  

Jau vēstīts, ka  traģēdija notika pagājušā gadā 26.maijā pēc astoņiem rītā Čaka ielā uz gājēju pārejas.  Mātei un viņas piecus gadus vecajai meitai uzbrauca trolejbuss. No gūtajām traumām abas gāja bojā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti