Panorāma

Sešgadnieki pirmajā klasē – skolas bažīgas

Panorāma

«Saskaņa» pauž atbalstu N.Ušakovam un gatavojas vēlēšanām

Trīsgadnieks aiziet no dārziņa, neviens neiejaucas

Trīsgadnieks aiziet no dārziņa Ropažos; neviens neiejaucas

Par mata tiesu no traģēdijas ceturtdien, 7.decembrī, Ropažos bija trīs gadus vecs zēns, kurš vakarā viens pats aizgāja no bērnudārza “Annele”, nogāja pietiekami lielu ceļa gabalu un šķērsoja ielu ar dzīvu satiksmi. Bet neviens pieaugušais viņu neapstādināja un nepalīdzēja.

Tikai vietējā veikala “Elvi” pārdevējas mazo pircēju apturēja un atdeva ģimenei. Ropažu novada dome sola izvērtēt katra iesaistītā atbildību.

Piektdien mazais Juris no sava tēta neatiet ne soli. Bet ceturtdien ap pussešiem viņš viens pats aizgāja no savas grupiņas un pazuda. Audzinātāja to pat nebija pamanījusi. Kad mamma atnāca Juri izņemt, bērna vienkārši nebija.

“Bērns ir izgājis viens pats ārā pa vārtiņiem, visi mūsdienīgie jaunie vecāki redz, visi cilvēki redz, ka bērns iet viens pats pa ielu, neviens nevar pienākt klāt. Audzinātāja nezina… Nu, tādā bardakā mēs te dzīvojam,” sašutumu neslēpa mazā Jura tētis Juris Žeļņeronoks.

 

No bērnudārza mazais puika gāja pa ietvi, taču tālāk viņam bija jāšķērso iela, pa kuru notiek intensīva satiksme. Pussešos vakarā tur ir daudz cilvēku. Citi atgriežas no darba, citi iet uz veikalu vai pastu. Tas ir Ropažu centrs.

Pa ielu, kuru bērns tumsā šķērsoja viens pats, automašīnas brauc viena pēc otras. Tā ir centrālā iela. Taču neviens nepienāca un nepavaicāja “Kur ir tava mamma, tētis? Kur tu ej?”.

Mazais Juris stāstīja, ka aizgāja līdz veikalam. Bail viņam nebija.  

Juris tipināja pa ceļu uz vietējo “Elvi”. Veikala pārdevējas vienīgās bērnu atpazina un pārveda pāri ielai uz ēku, kurā strādā puisīša radiniece. Viņa zvanīja uztrauktajiem vecākiem, ka Juris pie viņas, viss kārtībā. Vecāki tikmēr vai juka prātā, tumsā viņu meklējot.

“Es gribu, lai atlaiž tos cilvēkus un soda. Beidzot kādam par to ir jāatbild. Būtībā katastrofa! Paldies Dievam, ka tā! Kādam par to ir jāatbild. Cilvēki ir pieraduši ne par ko neatbildēt,” sacīja puisēna tēvs.

Audzinātāja ir uzrakstījusi paskaidrojumu pašvaldības policijā, bet vainu uzņemas bērnudārza “Annele” vadītāja Vēsma Eglīte.

“Audzinātājas atbildība... Es redzu vairāk savu atbildību. Jo es neesmu nodrošinājusi to, ka pa vārtiem nevar iziet. Es neesmu izdarījusi visu. Audzinātāja strādā vidē, kādu es esmu radījusi. Protams, ir audzinātājas atbildība, jo  kā viņš varēja izslīdēt no grupas? To nezina neviens,” atzina Eglīte.

Bērnudārza ārdurvīm ir koda atslēga, iekšpusē dežurē administrators. Vārtiņiem ir aizbīdnis un aicinājums to vienmēr turēt aizvērtu.

“Kā viņš varēja tikt ārā? Es nesaprotu. Bet es esmu pamanījusi, ka ir vecāki, kas vedot savus bērnus, izlaiž ārā arī citus,” sacīja Eglīte.

Atbildīgs par to, ka mazais trīsgadnieks viens izgāja pa vārtiem, ir arī ikviens vecāks, kurš ceturtdien vārtu aizbīdni neaizvēra.

Un tieši tikpat liela atbildība gulstas uz katru ropažnieku, kurš tumsā redzēja mazo zēnu un reizē neredzēja vai izlikās neredzam. 

To, kāds sods iespējams bērnudārza vadītājai un audzinātājai, domē pagaidām nevar pateikt.

“Šo situāciju ir grūti komentēt šobrīd, mēs izanalizēsim esošo situāciju, visus apstākļus un to, kāda ir katra atbildība,” solīja Ropažu novada domes izpilddirektore Signe Grūbe.

Tuvākajā laikā arī bērnudārza vārti tiks aprīkoti ar koda atslēgu, bet tas vienalga neatrisinās situāciju, ja kaut viens pieaugušais ļaus pa vārtiem iziet arī bērnam bez vecākiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti