Dienas ziņas

Maskavā meklē risinājumu Idlibas krīzei

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar pastaigu un protesta braucienu pret neuzklausīšanu

Trīs Zemgales novadi - ar pastaigu un protesta braucienu pret neuzklausīšanu

Neapmierināti ar ministrijas atvēlēto vietu jaunajā novadu kartē pēc reformas, ceturtdien protesta akcijā piedalījās trīs Zemgales novadi. Jelgavas un Auces novadu zemnieki, neapmierināti, ka ministrija un Saeima viņu argumentus nesadzird, uzmanību centās pievērst,  braucot pa galvenajiem ceļiem ar lauksaimniecības tehniku ar ātrumu 10 kilometri stundā, bet iecavnieki, kājām šķērsojot A7 automaģistrāli.

Lai gan līdz šim Iecavas novads neapmierinātību ar sev atvēlēto vietu administratīvi teritoriālās reformas plānā paudis salīdzinoši klusi, šorīt palikt malā nevēlējās. 

"Mēs te uz vietas ļoti daudz ko varam izdarīt, nav jābrauc uz Bausku, bet tur nesagaidīsi neko, es domāju, ja vajadzēs kādas problēmas risināt," uzsvēra protesta akcijas dalībnieks Andrejs.

"2004. gadā, kad izveidojām Iecavas novadu, mums pat prātā neienāca, ka pēc 16 gadiem mums pēkšņi izrādās - viss ir slikti, ka mums ir nekvalitatīvi pakalpojumi. Un tie argumenti, ko izvirza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, mūs nepārliecina," uzsvēra protesta akcijas dalībniece Tamāra Šmite.

"Brauc priekšsēdētāji runāt, tur neklausās viņus, Ministru kabinets neklausās, runā kaut ko citu. Man tas atgādina marta mēnesi 1949. gadā, kad arī nevienam neko neprasīja," norādīja protesta akcijas dalībnieks, represētais Rolands Kreicbergs.

Vairāk nekā 50 iecavnieku savu neapmierinātību pauda, dodoties divu stundu garā pastaigā, kuras laikā daudzas reizes šķērsoja gājēju pārejas uz A7, radot sastrēgumus jau tā ne tukšajā automaģistrālē. Akcijas organizētājs sieviešu klubs ''Liepas'' tādējādi esot vēlējies parādīt tikai mazu daļiņu no haosa, kāds, viņuprāt, radīšoties pēc apvienošanās ar Bauskas novadu.

Dāmas gan cer, ka šoreiz tiks sadzirdētas.

"Ja latvietis, kurš ir diezgan kūtrs pēc daba ,un ir ļoti pacietīgs par visu, ir iznācis ielās, tad tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā, un valdībai par to būtu ļoti jādomā," uzsvēra sieviešu kluba ''Liepas'' valdes priekšsēdētāja Agita Hauka.

Neapmierināti, ka netiek sadzirdēti un uzklausīti, ir arī Jelgavas novada zemnieki, kuri šodien ar apmēram 70 lauksaimniecības tehnikas vienībām apgrūtināja transporta plūsmu pa Elejas šoseju.

"Pēc jaunā modeļa viņi piedāvā, ka, apvienojot Jelgavas novadu ar Jelgavas pilsētu un pievienojot Ozolnieku novadu, jaunajā novadā būs 23 vai 24 deputāti. 14 no pilsētas un deviņi no lauku teritorijām, bet matemātiski 14 vienmēr būs vairāk nekā deviņi, un paliks nauda centrā, un lauku teritorijas tiks degradētas," sprieda zemnieku saimniecības ''Jaunlejnieki'' īpašnieks Juris Razživins.

Protestētāji no Elejas šosejas nogriezās Rīgas virzienā, tādējādi uzsverot, ka ar lauksaimniecības tehniku var sasniegt arī galvaspilsētu, ja netiks sadzirdēti arī šoreiz. Zemgalē šodien protesta akciju rīkoja arī Auces novada lauksaimnieki, kuri nevēlas tikt pievienoti Dobeles novadam.

KONTEKSTS:

Likumus reformas īstenošanai Saeima grib pieņemt līdz 2020. gada maijam, pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām.  To sāks izskatīt 5. martā, Saeimas sēde par administratīvi teritoriālo reformu varētu ilgt vairākas dienas.

Sākotnēji administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu bija plānots samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas nemainīs. Vēlāk izvēlējās izveidot vēl vienu jaunu - Ulbrokas novadu, bet pēc diskusijām koalīcija vienojās arī saglabāt Liepāju, Daugavpili un Rēzekni kā atsevišķas pašvaldības. Tāpat, bet bez lauku teritorijām plānots atstāt arī Rīgu un Jūrmalu.

Pretēji iepriekš dotiem solījumiem, netiks veidots jauns Sēlijas novads, bet Varakļāni paliks Vidzemē. Jaunajā novadu kartē būs tikai viena atkāpe no ministrijas rosinātā – Saulkrastu novads.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti