Rīta Panorāma

Sāls un suņu ķepas. Bīstams savienojums

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andreju Klementjevu - saeimas deputātu (Saskaņa)

Telefonintervija ar Ingunu Sudrabu - saeimas deputāti (NSL)

Trīs opozīcijas partijas atzinīgi izsakās par ieceri ierobežot banku likvidatoru atlīdzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kredītiestāžu likuma grozījumiem, ar kuriem paredzēts ierobežot banku samazinātu maksātnespējas administratoru vai likvidatoru atlīdzību, pauž atbalstu trīs Saeimā pārstāvētās un opozīcijā strādājošās partijas – “Saskaņa”, “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienība.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Saeimas deputāte Inguna Sudraba (“No sirds Latvijai”) sacīja, ka sākotnēji jāredz piedāvātais likumprojekts. “Taču pats par sevi saprotams – par darbu jāmaksā tāda atlīdzība, cik šis darbs maksā,” sacīja Sudraba, piebilstot, ka šī brīža paredzētais atalgojums ir nesamērīgas.

Arī deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) pauda atbalstu iecerei iegrožot banku likvidatoru peļņu. “Brīnos, kāpēc Finanšu ministrija tik vēlu gatavojas iesniegt šos priekšlikumus. Mēs jau visi zinām, ka maksātnespēja ir pāratalgota, to vajadzēja sen ierobežot,” piebilda politiķis.

Tāpat atbalstu iecerei ierobežot banku likvidatoru peļņu pauda Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Viņa norādīja, ka maksātnespējas administratori, veicot savus pienākumus, nereti nopelna vairāk nekā valsts augstākās amatpersonas.

KONTEKSTS:

Uzreiz pēc Eiropas Centrālās bankas lēmuma attiecībā uz "ABLV Bank"  rosināts steidzamības kārtā virzīt likuma grozījumus, lai samazinātu maksātnespējas administratoru un likvidatoru atlīdzības. "Atlīdzība būtu saņemama tikai par tiem aktīviem, kuru atgūšanā būtu jāiegulda pietiekami lielas pūles," jau iepriekš informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Grozījumus par banku likvidatoru atlīdzības apmēru plāno pieņemt jau šonedēļ.

Tāpat tiek apsvērta iespēja ieviest finanšu sektorā nodevu par "čaulu kompāniju", ārzonu kompāniju  un citu īpaši riskantu ārvalstu klientu apkalpošanu, lai tādējādi bankas demotivētu nodarboties ar šādu riskantu klientu apkalpošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti