Trīs gadus pēc Valsts kontroles norādes VARAM labo kļūdu atkritumu tarifu jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) labojusi kļūdu, uz kuru pirms trīs gadiem norādīja Valsts kontrole. Toreiz revīzija atklāja, ka 25 pašvaldību iedzīvotāji divarpus gadu laikā par atkritumu apsaimniekošanu ir pārmaksājuši vairāk nekā 3 miljonus eiro.

Šī pārmaksa ir veidojusies, jo atkritumu apsaimniekotāji piemēroja faktiskajai situācijai neatbilstošu maksas aprēķina metodiku.

Otrdien, 21.augustā, valdība apstiprināja kārtību, kādā atkritumu apsaimniekotājs noteiks sadzīves atkritumu tilpuma un masas attiecību. Atbilstoši pašvaldība varēs precizēt maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

„Tas ir jāpārrēķina visos līgumos, ko pašvaldības ir slēgušas ar atkritumu uzņēmumiem, un attiecīgi tas viss jāievieš,” norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Viņaprāt, “tas ļaus daudz precīzāk noteikt, cik iedzīvotājiem jāmaksā, daudz atbilstošāk reālajai situācijai”.

“Pašvaldības ir atbildīgas par atkritumu saimniecības organizēšanu. Dažās vietās to veic specializētas kompānijas, dažās vietās pašvaldību uzņēmumi. Bet skaidrs, ka būs pārskatāmāka aprēķināšanas metodika, palielināsies caurspīdīgums,” sacīja ministrs.

KONTEKSTS:

Valsts kontrole apjomīgā revīzijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, astoņās pašvaldībās un trīs atkritumu poligonos 2015.gada sākumā atklāja, ka divarpus gadu laikā iedzīvotāji ir  par atkritumu apsaimniekošanu pārmaksājuši 3,6 miljonus eiro

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti