Trīs gados sola attīstīt Centrāltirgus pagrabu, kanālmalu un tuvējo ielu; naudas pagaidām nav

Līdz 2020. gada pavasarim Rīgas pašvaldība iecerējusi īstenot Centrāltirgus revitalizācijas projektu, kura gaitā attīstīs Centrāltirgus degradēto teritoriju – ap divus hektārus plašo pazemes pilsētu jeb pagrabu daļu zem paviljoniem, kanālmalu un Centrāltirgus ielu.   Rīga esot sapratusi, ka šīs tirgus daļas ir novecojušas un sliktā stāvoklī, tāpēc pilnvērtīgi nepilda nepieciešamās funkcijas. Pagaidām gan nav skaidrs, vai lielajiem plāniem izdosies piesaistīt naudu.

Rīgas Centrāltirgus saskaitījis, ka katru dienu to apmeklē līdz 100 000 pircēju, kuri par tirgus priekšrocībām minot plašu izvēli, svaigus produktus un zemākas cenas. Arī Latvijas Radio uzrunātie cilvēki šīs priekšrocības uzskaita, lai gan norāda, ka cenas tirgū ir sarunātas un neatšķiras. Savukārt vides uzlabojumi tirgus apmeklētājiem ne īpaši interesē. 

Par tirgus uzlabojumiem gadiem runājuši visi Centrāltirgus priekšnieki, taču korupcijas un citu skandālu dēļ Rīgas varas partijai pietuvinātie vadītāji mainījušies biežāk par veiktajiem darbiem. Patlaban uz ziemu apturēti pērn pēc uzņēmēju strīdiem sāktie un miljonu vērtie bruģa nomaiņas darbi teritorijā starp gaļas paviljonu un Nēģu ielu, kur plānots sakārtot arī lietusūdeņu aizvades sistēmu.

Tirgus pārstāvis Ivars Jakovels sola, ka šogad tiks izveidota arī satikšanās vieta Nēģu ielas laukuma centrā, un pēc vecāka gada gājuma apmeklētāju lūguma paredzēts izbūvēt sešus soliņus.

Savukārt nu jau pāris gadu bez virzības ir solījums par vērienīgākiem tirgus atjaunošanas darbiem. Vadība norāda, ka kanālmalas sakārtošana, tuvējās ielas pārbūve un angāru fasāžu uzlabošana līdz šim atlikta, gaidot projekta «Rail Baltica» dzelzceļa stacijas aprises. 

"Šī projekta attīstība bija iepauzēta uz nepilniem diviem gadiem, gaidot "Rail Baltica" attīstības plānus," stāsta Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels.

"Tagad, kad tie konceptuāli ir skaidri, mēs varam virzīties tālāk ar saviem plāniem. Pagrabā mēs esam nolēmuši mainīt koridoru grīdu, mainīt inženiertehniskās komunikācijas. Kanālmalās esam paredzējuši paplašināt joslas, izveidot gājēju un velosipēdu attīstības joslu, kapitāli rekonstruēt kanālmalas sienas fasādi, jo mūsu skatījumā tā izies uz autoostu, Vecrīgu un līdz ar to ir pilsētas fasāde, un ārvalstu tūristi bieži vien tieši to redz kā fasādi centrāltirgum," norādīja Jakovels.

Tā kā Rīgas dome sapratusi Centrāltirgus funkcionālo un vēsturisko nozīmi un pašreizējo problemātiku, pārbūves darbiem pašvaldība ar prioritāru projektu cer piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti