Trimdas latvieši iestājas par Okupācijas muzeja pārbūvi

Ar vairāku rezolūciju pieņemšanu piektdien, 2.oktobrī, noslēdzās no trešdienas Rīgā notikusī Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēde, kurā piedalījās diasporas organizāciju vadītāji un pārstāvji no četriem kontinentiem.

PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis stāstīja, ka PBLA ir būtisks Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekts un tā nākotne. Noprotams, ka jaunnedēļ par to plānots runāt muzeja un Rīgas domes vadības tikšanās laikā.

"[Muzeja vadība] mēģinās virzīt uz priekšu [premjeres Laimdotas] Straujumas kundzes piedāvājumu, ka varbūt ir jāpieņem valsts līmenī lēmums, kas atļautu atsākt vai turpināt muzeja pārbūvi," klāstīja Kukainis.

Tāpat PBLA apvienība plāno sadarboties ar organizācijām, kas nodarbojas ar patriotisko audzināšanu īpaši jauniešu vidū.

Vēl uzmanības lokā bija Latvijas plāni aizsardzībai līdz 2018.gadam novirzīt 2% no valsts iekšzemes kopprodukta. "Paldies. Mums īpaši ASV tas ir politiski svarīgi," atzina Kukainis, norādot, ka uzņemtās saistības pret NATO ir jāpilda, jo ASV "ir mūsu drošības garants".

Tāpat runāts par bēgļu krīzi, kas skārusi Eiropas valstis. "Skaidrs, ka tie bēgļi būs, jo mēs esam daļa no Eiropas Savienības. Kā mēs viņus tagad intergrēsim? Svarīgi, ka mēs viņus integrēsim uz Latvijas, uz latviešu valodas pamata. Tā lieta ir sarežģīta un ir jāpaļaujas uz Latvijas valdību. Tā ir Latvijas iekšējā lieta," piebilda Kukainis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti