Trim slimnīcām reģionos plāno papildu naudu priekšlaicīgi un sarežģīti dzimušo bērnu aprūpei

Reģionālajām slimnīcām Jēkabpilī, Liepājā un Valmierā paredzēts piešķirt līdzekļus – kopumā teju 390 tūkstošu eiro – to perinatālo aprūpes centru uzturēšanai. Latvijā ir trīs reģionālie aprūpes centri, kas nodarbojas ar smagi un pirms laika dzimušajiem bērniņiem.

Šī nauda ir nozīmīga, jo līdz šim slimnīcās, kurās bijuši perinatālās aprūpes centri, ar valsts finansējumu nav bijis pietiekoši. Esot bijusi nepieciešamība tajās ieguldīt naudu no citām nodaļām, norāda Jēkabpils slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.

“Šobrīd ir tā, ka finansējums, ko mēs par šo saņemam, ir aptuveni 25% no perinatālo centru reālajām izmaksām. 75% ir bijuši segti no slimnīcas resursiem, esam finansējuši šo centru darbību,” skaidro Liepiņš.

Jēkabpils slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido LiepiņšKristaps Feldmanis

  Viņš norāda, ka papildu finansējums palīdzēs sakārtot finanšu plūsmu attiecībā uz šo nodaļu: “Tas uzlabos visu slimnīcu finansiālo stāvokli, mums nevajadzēs centru subsidēt no citu slimnīcas nodaļu ienākumiem. Slimnīca varēs attīstīties un arī konkurētspējīga būt. Šādu nodaļu esamība bija finansiāli neizdevīga līdz šim. Mums jau neonatalogu dežūra ir, tikai tagad viņi būs apmaksāti no ministrijas.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti