Dienas ziņas

Zemgalē prognozē labu ziemāju ražu

Dienas ziņas

Satraukums par skolu reorganizāciju

Puķkopji šopavasar optimismu nezaudē

Trikātā puķkopji šopavasar optimismu nezaudē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mūsu cilvēkiem vienmēr ir patikuši ziedi – šāda atziņa 18 saimniekošanas gados nostabilizējusies ģimenes uzņēmuma “Krūzes” saimniekiem Beverīnas novadā. Šajā laikā ziedu audzēšanas apjoms vairākkārt gan palielināts, gan pēdējos gados arī samazināts, tomēr siltumnīcas nekad nav stāvējušas tukšas.

 

Šopavasar stādu audzētavas “Krūzes” siltumnīcās Trikātas pagastā krāšņi saziedējušas visdažādāko šķirņu puķes. Saimniece Agita Rozenbaka stāsta, ka šobrīd pieprasītākās ir atraitnītes, arī petūnijas un begonijas, taču mūsu apstākļos uz balkoniem un dārzos vislabāk jutīsies pelargonijas:

„Pēc lietus viņas neizskatās slikti un arī karstumu viņas pacieš. Ja kāds atļaujas vasarā aizbraukt uz jūru uz dienām dažām vai nedēļu, pelargonija būs vēl dzīva, kad atbrauksiet atpakaļ.”

Arī citi puķu stādi šogad padevušies krāšņi, lai gan pavasarī bija visai maz saulainu dienu. „Ja ir saule ārā, martā - kaut vai mīnusi, bet saule, - tad te iekšā jau viss notiek. Mums galvenais, lai saulīte būtu,” saka saimniece.

Gadu gaitā „Krūzēs” uzkrājuši vērā ņemamu pieredzi puķkopībā. Tomēr pēdējos gados audzēšanas apjomus nācies samazināt, jo daudzi klienti ir aizbraukuši uz ārzemēm. Apjomus samazinājuši arī tādēļ, ka trūkst uzticamu strādnieku, jo arī tie devušies labākas peļņas meklējumos.

„Mums lauki paliek tukši, paliek sirmie vecmāmiņas un vectētiņi šeit, bet pārējie jau ir projām. Gribētos paplašināties, ja tas pieprasījums būtu, bet tad vajag strādniekus. Bet patreiz situācija ir tāda, kāda viņa ir, nu tad iztiekam paši,” secina saimnieks Ando Krūze.

Šobrīd lielākie produkcijas noņēmēji esot uzņēmumi, kas vēlas iekopt savu teritoriju, tāpat arī liels pieprasījums aizvien ir pēc puķēm, kas stādāmas kapsētās, tāpēc saimnieki optimsmu nezaudē:

„Latvietim puķe vienmēr ir bijusi svarīga un galīgi nedraud, ka mēs būsim spiesti likvidēt.”

Lai pircējiem būtu interesanti, saimnieki jau pāris gadus blakus puķēm siltumnīcās audzē arī tomātu stādus. Tie, kas netiks notirgoti, vasaras mēnešos ienesīs papildu peļņu no pārdotajiem tomātiem.

             

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti