Panorāma

No 3. maija pret Covid-19 drīkstēs vakcinēt visus

Panorāma

9. klašu diagnosticējošie darbi noritējuši mierīgi

LTV žurnālistes – Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieces

Triju Zvaigžņu ordeni saņems arī divas LTV žurnālistes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas labā, par nozīmīgu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē Valsts prezidents vairākus žurnālistus apbalvojis ar Triju Zvaigžņu ordeni. Tā virsnieku vidū ir arī divas Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta žurnālistes – raidījuma "De facto" vadītāja un žurnāliste Inga Šņore un dokumentālo filmu redaktore, producente un žurnāliste Ilze Strenga.

Ar aplausiem un ziediem LTV sveic nule par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniecēm ieceltās divas Ziņu dienesta kolēģes. Dokumentālo filmu redaktori, producenti un žurnālisti Ilzi Strengu, un raidījuma "De facto" vadītāju un žurnālisti Ingu Šņori. Abas žurnālista darbam veltījušas visu savu profesionālo dzīvi. Ilze Strenga darba gaitas LTV sāka 1987. gadā. Plaši atspoguļoja arī 1991. gada janvāra barikāžu notikumus Doma laukumā.

Vēlāk veidojusi izcilas filmas par Latvijas kultūras personībām. Un kultūra vēl aizvien ir viņas ziņu lauciņš. Sižeti par kultūras notikumiem arvien skatāmi darba dienu rītos raidījumā "Rīta panorāma".

"Es labi apzinos, ka es esmu aizejošais gadsimts, un es priecājos par to gadsimtu, ko es esmu varējusi televīzijā kopā ar jums nostrādāt.

Jo tas piedzīvojums, ko mēs esam kopā piedzīvojuši, tas laikmetu griezums... Un tad, kad es esmu varējusi barikādēs strādāt, un esmu varējusi dokumentēt savu mūža mīlestību Imantu Ziedoni un varu atstāt jums šos bagātos arhīvus,  – tas ir forši," sacīja Strenga.

Bet katru svētdienas vakaru LTV ēterā pēc "Panorāmas" darbu sāk "De facto" komanda. Inga Šņore ir raidījuma producente, vadītāja un arī pati veido sižetus. Darbu LTV viņa sāka pirms 18 gadiem kā "Panorāmas" žurnāliste. Bet lielāko gandarījumu sagādā darbs pētnieciskajā žurnālistikā, par to saņemta arī žurnālistikas izcilības balva un tagad arī Triju Zvaigžņu ordenis.

"Es gribu pateikt, ka tas ir milzīgs gods, milzīgs gods. Es gribu pateikt paldies saviem kolēģiem, jo mēs katrs viens esam tikai viens, bet mēs visi kopā esam stipri.

Un man ir patiess prieks, ka mēs šeit, zem šī jumta, varam strādāt brīvi, neietekmēti un cīnīties par labāku sabiedrību," sacīja Šņore.

Līdz ar LTV žurnālistēm par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem iecelti kopumā deviņi žurnālisti, un trīs žurnālisti saņēmuši ordeņa komandiera apbalvojumu. LTV sveic kolēģus no Latvijas Radio un citiem medijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti