Trešo reizi aizliedz «Rīgas satiksmei» turpināt mikroautobusu pakalpojumu iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) nācies trešo reizi iejaukties pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" iepirkumā, kurā Rīga meklē mikroautobusu pakalpojumu sniedzēju uz nākamajiem astoņiem gadiem, nodrošinot komersantam 80 miljonu eiro ieņēmumus. "Rīgas satiksmei" aizliegts turpināt iepirkumu un likts uzlabot nosacījumus.

Konkursā pieteikušies divi pretendenti - pašreizējā mikroautobusu pakalpojumu nodrošinātāja "Rīgas mikroautobusu satiksme" un personu apvienība, ko veido "Liepājas Autobusu parks" un uzņēmums "Nordeka".

Iepirkumu uzraugiem atkal sūdzējusies apvienība, norādot, ka "Rīgas satiksme" aizvien dod priekšrocības "Rīgas mikroautobusu satiksmei".

IUB vadītāja Dace Gaile norāda, ka "Rīgas satiksmei" jālabo nosacījumi. 

IUB vadītāja Dace Gaile: «Rīgas satiksmei» jālabo konkursa nosacījumi

Viņa skaidroja, ka pakalpojumu sniegs nākotnē, tiek solīts, ka "būs transports, būs vadītāji, būs drošības kontroles sistēmas, būs kvalitātes kontrole, biļešu sistēmas, viss būs, un par to ir jāpiešķir punkti".

Bet jāsaprot, ka šajos iepirkumos pasūtītājs “nevar sniegt punktus par sacerējumu konkursu”, punktiem jābūt pārbaudāmiem, uzsvēra Gaile.

Pasūtītājs arī nevar prasīt “kaut ko man iesniedz”, un tad pretendents nevar uzminēt, kas viņam ir jādara, “cik skaisti man jāuzraksta” vai kas jāpiesola papildus, lai saņemtu punktus, skaidroja Gaile.

Līgums ir apjomīgs un ir tikai divi kvalitātes kritēriji, bet šajā gadījumā svarīgi, lai kvalitātes nodrošināšanas kritērijs būtu saprotams, sacīja Gaile. 

Jau ziņots, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) janvāra nogalē aizliedza «Rīgas satiksmei» turpināt mikroautobusu iepirkumu. Iepirkumu uzraugi pēc uzņēmēju saņemtās sūdzības izskatīšanas secinājuši, ka «Rīgas satiksmes» iepirkuma nosacījumi ierobežo konkurenci un ir radīti tā, lai konkursā uzvarētu pašreizējā kompānija - «Rīgas mikroautobusu satiksme».

Pasažieru pārvadātāju ar mikroautobusiem «Rīgas satiksme» meklē kopš pērnā gada vidus. Pārvadātājam darbs būs jāsāk nākamā gada pavasarī, būs garantēts astoņu gadu līgums un ap 80 miljonu eiro ieņēmumi. Taču IUB pēc konkurentu sūdzību saņemšanas rudenī Rīgai aizliedza turpināt konkursu, tādēļ «Rīgas satiksme» izsludināja jaunu. Taču arī it kā grozītās prasības nepatika personu apvienībai «Nordeka» un «Liepājas autobusu parks».  

Nosacījumus, ko iepirkumu uzraugi atzinuši par konkurenci ierobežojošiem un tādiem, ko var izpildīt tikai pašreizējais pārvadātājs, «Rīgas satiksmes» pārstāvis raksturoja kā rūpes par pasažieriem.

«Rīgas satiksme» piecu gadu līgumu ar «Rīgas mikroautobusu satiksmi» par paaugstināta servisa pakalpojumiem noslēdza 2013.gadā par 36,5 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt