Trešdien Latvijā pret Covid-19 vakcinēti teju 4000 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

24. februārī pret Covid-19 vienā diennaktī vakcinēto cilvēku skaits sasniedzis gandrīz 4000, informēja Vakcinācijas projekta birojs.

Trešdien, 24. februārī, pret Covid-19 vakcinētas 3993 personas. Šis ir līdz šim lielākais vienas diennakts laikā vakcinēto cilvēku skaits. 

24. februārī pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 3962 cilvēki, bet otro – 31.

24. februārī vakcinēti:

  • 387 sociālās aprūpes centru klienti;
  • 294 cilvēki citā paaugstināta riska grupā;
  • 2351 cilvēki vecumā virs 60 gadiem;
  • 353 ārstniecības personas;
  • 235 ārstniecības iestāžu darbinieki;
  • 229 sociālās aprūpes centru darbinieki;
  • 144 citi.

Kopumā līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši 37 100 cilvēki, no tiem abas devas saņēmuši – 16 875 cilvēki.

Nacionālais veselības dienests norādīja, ka vakcinēto personu skaits vēl var palielināties, jo datus “e-veselībā” vakcinētāji var ievadīt piecu dienu laikā pēc vakcinācijas. Piemēram, trešdien aktualizētajā statistikā otrdien vakcinēto personu skaits ir pieaudzis par 130 cilvēkiem – no 2116 līdz 2246.

Nedēļas sākumā veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) atklāja, ka šonedēļ izvirzīts mērķis vakcinēt vidēji 2000 cilvēkus dienā.

Nākamajās nedēļās paredzēts vakcinācijas tempu arvien kāpināt. Ministrs atzīmēja, ka iecerēts palielināt dienā vakcinēto cilvēku skaitu, lai labākajā gadījumā līdz vasaras beigām valstī tiktu sasniegta pūļa imunitāte. 

Zāļu valsts aģentūra ziņo, ka patlaban par Covid-19 vakcīnu blakusparādībām ziņojis aptuveni viens cilvēks no simta.

Līdz šim saņemti vairāk nekā 420 ziņojumi par Covid-19 vakcīnu radītām blaknēm. Saskaņā ar tiem “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnām un “Modernai” blakusparādības mēdz būt izteiktākas pēc vakcīnas otrās devas. Savukārt “AstraZeneca” vakcīnai tās mēdz būt izteiktākas pēc pirmās devas.

“Parasti tās reakcijas ir pēc otrās vakcinācijas. Ir gan pēc “Pfizer”, gan pēc “Modernas”, par “AstruZenecu” pēc otrās vakcinācijas mums vēl nav tādu datu. Cilvēkiem tas būtu jāzina un jārēķinās. Visbiežāk sāp injekcijas vieta, roka. Var būt pietūkums injekcijas vietā. Tas nav nekas unikāls. Tas pats ir pēc difterijas potes, pēc ērču encefalīta, arī pēc gripas potēm. Galva var sāpēt, lauzt kaulus, izteikts nogurums. Sajūta kā neliela infekcija. Tas beidzas 24 līdz 36 stundu laikā,” skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča.

KONTEKSTS:

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Līdz ar sociālo aprūpes centru klientiem un darbiniekiem otrajā prioritārajā grupā plānots vakcinēt arī nacionālajai drošībai svarīgas amatpersonas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.     

Aizvadītās nedēļas nogalē pirmie iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem sāka saņemt vakcinācijas pret Covid-19 uzaicinājumus īsziņās vai e-pasta formā. Vakcinēties uzaicinātie tiks nosūtīti uz trīs vietām – Bērnu slimnīcu, Stradiņa slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu.

Bet laikā, kamēr desmitiem tūkstošu Latvijas senioru Covid-19 poti vēl pacietīgi gaidīja, 95 pie pirmās devas jau ir tikuši, negaidot kopējā rindā. Turklāt pie Covid-19 potēm izdevies tikt arī diviem operatīvo dienestu darbiniekiem, kādam izglītības iestādes darbiniekam un arī vienam cilvēkam “pēc paša vēlēšanās”.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti