Trešdien Latvijā pārbaudītas trauksmes sirēnas; 16 no tām atrasti traucējumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) trešdien plkst.10 visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to gatavību, aģentūru LETA informēja VUGD. Pēc pārbaudes dienests informēja, ka 148 pārbaudītajām trauksmes sirēnām darbības traucējumi konstatēti 16.

Trauksmes sirēnas ieslēgtas ar mērķi pārbaudīt civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību, tās darbību, kā arī konstatēt bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam un turpmākā rīcība nav nepieciešama. VUGD aicināja viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika.

Atšķirībā no citām reizēm, kad trauksmes sirēnas tika ieslēgtas no centrālās vadības pults, pirmo reizi katra no sirēnām tika ieslēgta manuāli. Šādas izmaiņas tika ieviestas, lai pārbaudītu VUGD gatavību operatīvi iedarbināt visas vai atsevišķas trauksmes sirēnas un sistēmas darbību situācijā, kad ir pārrāvumi radiosakaru darbībā.

Manuāla iedarbināšana tika veikta 148 no 164 Latvijā uzstādītajām trauksmes sirēnām. Netika iedarbinātas tās trauksmes sirēnas, kuras šobrīd atrodas remontā, ir demontētas, jo tiek mainīts jumta segums. 

No pārbaudītajām 148 sirēnām, bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 132 trauksmes sirēnas. Savukārt, 16 sirēnām nedarbojās skaņa, nestrādāja rotācijas mehānisms vai tās vispār nedarbojās.

No 28 Latgalē pārbaudītajām trauksmes sirēnām darbojās 26, Kurzemē no 33 sirēnām – 29, Zemgalē – no 23 trauksmes sirēnām bez traucējumiem darbojās 21, Vidzemē no 30 sirēnām – 27, savukārt Rīgā un Rīgas reģionā no 34 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumi nostrādāja 29 trauksmes sirēnas. 

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikušas dabas vai tehnogēnas katastrofas, vai arī pastāv to draudi. Gadījumos, kad iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt