Trešajai Munkevica lietas tiesnesei izsaka piezīmi

Par citu lietu skatīšanu paralēli sprieduma rakstīšanai Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica lietā trešā šīs lietas tiesnese Gundega  Lapiņa piektdien saņēmusi piezīmi. 

Šādu sodu tiesnesei Lapiņai piemēroja Tiesnešu disciplinārkolēģija. Šo lēmumu vēl iespējams pārsūdzēt disciplinārtiesā. Vai Lapiņa sodu pārsūdzēs, būs zināms pēc tam, kad viņa iepazīsies ar piektdien pieņemto lēmumu.

Visas trīs tiesneses, kuras skatīja Raimonda Munkevica lietu, pārkāpa tiesas apspriedes noslēpumu. Šis pārkāpums ļāva Munkevica advokātiem apšaubīt spriedumu, un šobrīd viņa lietu skata atkārtoti.

Jau vēstīts, ka Lapiņa, kas ir viena no trim bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica lietas tiesnesēm, pārkāpusi tiesas apspriedes noslēpumu tieši tāpat, kā viņas kolēģes Solvita Glaudāne un Ilze Freimane. Arī Lapiņa sprieduma taisīšanas laikā veikusi vairākas darbības, piemēram, noraidījusi pieteikumus vai pieņēmusi lēmumus citās krimināllietās un civillietās.

Bet katra no trim tiesnesēm par vienu un to pašu pārkāpumu saņēmusi savādāku sodu. Tiesnese Solvita Glaudāne darbu zaudēja. Tiesnese Ilze Freimane saņēma rājienu. Bet tiesnese Lapiņa saņēmusi  piezīmi.

Turpinās arī apjomīga pārbaude pašā Jūrmalas pilsētas tiesā un pārbaudes rezultāti būs zināmi mēneša beigās.

Aģentūra LETA vēstīja, ka bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica kukuļdošanas krimināllietā apsūdzēts arī kādreizējais pilsētas ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants. Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 7114 eiro (5000 latu) kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics - arī gāzts no mēra amata.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu (71 143 eiro) drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 (56 914 eiro) latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.

Jūrmalas pilsētas tiesa četru gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju piesprieda Munkevicam, bet Pīrantam tika piespriests trīs gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju. Apelācijas instance spriedumu atcēla, taču, ņemot vērā ierosinātās disciplinārlietas pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm, lieta tika nodota Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt