Trešajā lasījumā skata ierosinājumus par ārvalstnieku iespēju pirkt zemes

Saeimas Tautsaimniecības komisija trešdien skata grozījumus trešajam lasījumam likumā par lauksaimniecības zemes privatizāciju, kuru mērķis ir aizsargāt vietējo zemes tirgu no spekulatīviem darījumiem un veicināt zemes īpašumu nonākšanu vietējo īpašnieku rokās.

Politiķu teiktais šobrīd liecina, ka arī pēdējā lasījumā likumprojektā vēl iespējami vērā ņemami grozījumi.

Otrajā lasījumā apstiprinātais likumprojekts paredz, ka viena fiziska un juridiska persona varēs iegādāties līdz 2000 hektāru zemes. Lai zemi iegādātos, pircējam vēl būs jāatbilst vairākām prasībām, bez tam atsevišķām zemes pircēju kategorijām būs priekšrocības.

Likuma izstrādes gaitā ir noraidīti vairāki priekšlikumi, kas būtiski ierobežotu ārvalstnieku iespējas iegādāties zemes gaitā, savukārt no jauna darba kārtībā varētu parādīties arī jauni nosacījumi maksimālajai zemes platībai, ko var iegādāties viens īpašnieks. Deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica savā tvitera kontā norāda, ka pie likuma strādājošās darba grupas apspriešanā ir nonācis arī ierosinājums par to, ka limitus vienam pircējam pieļaujamajai maksimālajai zemes platībai varētu noteikt katrā pašvaldībā atkarībā no vietējās situācijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti