Trauksmes sirēnu pārbaudē traucējumus uziet trim sirēnām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pirmdien, 26. novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), visā Latvijā pārbaudot trauksmes sirēnu darbību, vienu sirēnu varēja iedarbināt tikai manuāli, bet divas neizdevās iedarbināt nemaz, informēja VUGD.

Tika ieslēgtas 163 no 164 Latvijā esošajām civilās aizsardzības trauksmes sirēnām, jo netika iedarbināta viena trauksmes sirēna, kas šobrīd ir demontēta jumta remonta un pārvietošanas dēļ. No pārbaudītajām 163 trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem automātiski nostrādāja 160, bet viena tika iedarbināta manuāli, savukārt divas nenostrādāja.

Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti:

  • Rīgā un Rīgas reģionā no 54 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 53, bet viena trauksmes sirēna nenostrādāja;
  • Kurzemē no 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja visas;
  • Zemgalē no 23 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 22, bet viena trauksmes sirēna nenostrādāja;
  • Latgalē no 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 28, bet viena tika iedarbināta manuāli;
  • Vidzemē no 28 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja visas.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē šī gada maijā no 164 sirēnām tika iedarbinātas 163, no kurām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 151 trauksmes sirēnas, bet manuāli tika iedarbinātas sešas trauksmes sirēnas, savukārt sešām trauksmes sirēnām tika konstatēti bojājumi. 

Šodien VUGD 112 zvanu centri saņēma 73 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u.c.

Gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti