Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Bažas par caurspīdīgumu «Latvenergo» lietā

Panorāma

Gaismas pilī oficiāli atklāj Latvijas simtgades gadu

Trasta komercbankas lietā apsūdzētas sešas personas

«Trasta komercbankas» likvidācijas lietā apsūdzētas sešas personas

Sešām personām ir celtas apsūdzības saistībā ar organizētā grupā veiktām nelikumībām "Trasta komercbankas" likvidācijā. To Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprinājusi prokuratūra. Par noziegumiem, kur figurē draudi un izspiešana, izmeklēšana esot apjomīga. Lai tiesas process virzītos ātrāk, lieta sadalīta pa epizodēm. Atsevišķi iztiesās tās trīs epizodes, par kurām materiāli jau gandrīz gatavi nosūtīšanai uz tiesu.

Maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiesībsargātāju lokā tiek raksturots kā organizētās noziedznieku grupas smadzeņu centrs, bez kura ziņas nekas nenotika. Caur Sprūda aizstāvjiem ir zināms – viņš savu vainu noliedz. Apcietināšanas dienā pats atzina, ka notiekošais ir vien šovs, kas viņu padarīs tikai stiprāku.

"Kratīšanas laikā neviens dokuments, kas apstiprina manu saistību vispār ar šo kriminālprocesu, netika izņemts! Neviens!" teica Sprūds.

Tas bija pirms septiņiem mēnešiem. Tagad prokuratūra, kas līdz šim publiski neizteicās, ir gatava kaut nedaudz paust savu skatījumu uz to, kā apsūdzētie rīkojušies, lai izspiestu naudu no "Trasta komercbankas" kreditoriem.

"Es varu apstiprināt to, ka personas uzmeklēja, komunicēja ar "Trasta komercbankas" kreditoriem – potenciālajiem tajā brīdī. Un – teiksim tā – izteica draudus, ka, nesadarbojoties ar viņiem, nenoslēdzot attiecīgus līgumus, šiem kreditoriem nebūs iespēju atgūt finanšu līdzekļus, kurus viņi ir noguldījuši "Trasta komercbankā", atklāja prokurors Uldis Cinkmanis.

Jautāts, vai ir iespējams nosaukt summas, prokurors teica: "Jā, nu versijas bija dažādas. Šeit, kas ir saņemts prokuratūrā daļā par kriminālvajāšanas uzsākšanu, šī summa ir pāri vienam miljonam eiro."

Tiesas priekšā stāsies: 

  • Māris Sprūds, maksātnespējas administrators;
  • Ilmārs Krūms, "Trasta komercbankas" likvidators;
  • Mārtiņš Krūms, būvuzņēmējs;
  • Guntars Slišāns, uzņēmējs;
  • Jorens Raitums, finansists;
  • Timotijs Kellijs, Īrijas pilsonis, uzņēmējs.

Apsūdzības ir par izspiešanu organizētā grupā un par izspiešanas rezultātā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, kur Krimināllikumā noteiktie cietumsodi par izspiešanu svārstās starp pieciem un 15 gadiem, bet par līdzekļu legalizāciju - starp trim un 12 gadiem ieslodzījumā ar vai bez mantas konfiskācijas.

Sprūda advokāte Sandra Sleja LTV apstiprināja, ka viņas aizstāvamajam Sprūdam apsūdzība ir jau uzrādīta. Bet ir vajadzīgs laiks, lai ar to iepazītos. Tāpēc pagaidām komentāru nebūs.

"Šeit jau arī ir grūti paredzēt, cik ilgi turpināsies pats tiesas process. Tas arī ir atkarīgs no tā, cik tālu šīs personas, kurām šīs apsūdzības ir celtas, sadarbosies, teiksim, ar prokuratūru un tiesu un cik raiti noritēs pats tiesas process," teica Cinkmanis.

Pēc prokurora prognozēm, lieta tiesā varētu nonākt 2-3 mēnešu laikā.

Jau ziņots, ka Valsts policija decembra beigās pabeidza izmeklēšanu lietā, kas saistīta ar „Trasta komercbankas” likvidāciju. Sešas personas atzītas par aizdomās turētām par izspiešanu savtīgās interesēs, kā arī par “naudas atmazgāšanu” lielā apmērā. 2017.gada nogalē lieta nodota prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt