Sadaļas Sadaļas

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroju vadīs Anita Šķinuma

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroju turpmāk vadīs Satiksmes ministrijas virzītā amata kandidāte Anita Šķinuma.

Viņu ceturtdien, 8. aprīlī, amatā apstiprināja valdība.

Satiksmes ministra izveidotā konkursa komisija, izvērtējot amata pretendentus atklātajā konkursā uz Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktora amatu, kā piemērotāko kandidāti novērtēja Anitu Šķinumu, informēja Satiksmes ministrija.

Tika novērtēta Šķinumas profesionālā pieredze jūras transporta nozarē, zināšanas par civilās aviācijas, dzelzceļa un jūras transporta nozarēm, starptautiskajiem standartiem transporta negadījumu drošības izmeklēšanas jomā, kā arī līdzšinējā darba pieredze.

No 2014. gada līdz 2021. gadam Anita Šķinuma ieņēma kuģa sardzes stūrmaņa amatu, no 2017. gada līdz 2018. gadam bijusi lektore Latvijas Jūras akadēmijā. Anitai Šķinumai ir profesionālais bakalaura grāds jūras transportā, kas 2014. gadā iegūts Latvijas Jūras akadēmijā.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktora amats ir vakants no 2021. gada 1. janvāra. 2020. gada 20. novembrī tika izsludināts atklāts konkurss uz biroja direktora amatu, un 2020. gada 9. decembrī noslēdzās pretendentu pieteikšanās konkursam.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs ir valsts pārvaldības iestāde, kas strādā Satiksmes ministrijas pārraudzībā. Biroja darbības mērķis ir valsts pārvaldes funkcijas īstenošana civilās aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas jomā, smagu dzelzceļa avāriju un nopietnu negadījumu izmeklēšanas jomā, kā arī jūras negadījumu un incidentu izmeklēšanas jomā.

Birojs sagatavo civilās aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nobeiguma ziņojumus, dzelzceļa avāriju izmeklēšanas nobeiguma pārskatus, jūras negadījumu un incidentu izmeklēšanas ziņojumus un izstrādā ieteikumus līdzīgu civilās aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu, dzelzceļa avāriju un jūras negadījumu un incidentu novēršanai nākotnē. Izmeklēšana nav saistīta ar vainas vai atbildības noteikšanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt