Traģisko avāriju Rēzeknes novadā un bērna nāvi izraisījis vīrietis teju 3 promiļu reibumā

Traģisko avāriju Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, kur avarēja un iebrauca ezerā “Volvo” markas automašīna un rezultātā gājis bojā nepilngadīgais, izraisījis vīrietis teju trīs promiļu reibumā, turklāt bez autovadītāja tiesībām, un ar auto, kuram bija uzliktas cita transportlīdzekļa numurzīmes, liecina policijas informācija.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 10. jūnijā ap pulksten 17.45, kāds 1979. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu pa grants ceļu, netika galā ar tās vadību, ietriecās kokā un pēc sadursmes iebrauca ezerā.

Kopumā automašīnā tobrīd atradušies astoņi cilvēki, kas vien ir rupjš ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums.

Četri automašīnas pasažieri bija nepilngadīgi.  

Vīrietim nebija likumā noteiktajā kārtībā iegūto transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, automašīna nebija apdrošināta, un uz tās bija uzstādītas cita transportlīdzekļa numurzīmes.

Tāpat, saņemot alkohola koncentrācijas analīzes rezultātus, konstatēts, ka vīrietis pie stūres bija sēdies 2,99 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Šīs neapdomīgās, bezatbildīgās un pārgalvīgās pieaugušo rīcības rezultātā negadījuma notikuma vietā gāja bojā viens no bērniem, savukārt vēl trīs, no kuriem divi ir mazgadīgi, turpina ārstēties medicīnas iestādē.

Uzsākts kriminālprocess un procesa ietvaros nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Valsts policija vēlreiz uzsver, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļu vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt šīs negadījums kārtējo reizi apstiprina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Pirmsskolas vecuma bērni vēl nav patstāvīgi ceļu satiksmes dalībnieki, par viņiem atbild vecāki, kuriem ir jārūpējas, lai tiktu ievēroti visi pārvadāšanas noteikumi. Tieši pieaugušie ir tie, kas veido bērnu attieksmi pret drošības noteikumu ievērošanu, vispārliecinošāk – ar savu piemēru, atgādina policija.

Pieredze liecina, ka pat nelielas sadursmes gadījumā vai strauji bremzējot automašīnu un mainot braukšanas virzienu, automašīnas salonā nepareizi novietots un nepiesprādzēts bērns var gūt smagas traumas vai arī zaudēt dzīvību.

Policija atgādina, ka bērnus, kuru augums nepārsniedz 150 cm, automašīnā drīkst pārvadāt tikai un vienīgi piesprādzētus ar drošības jostu, bērna vecumam un svaram piemērotā sēdeklītī vai uz bērna svaram atbilstoša paliktņa.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22614
3 promiles, no kurām jebkurš cits jau būtu orbītā - visdrīzāk, cilvēks ir dzīvojis ar 1 promili kā bāzes stāvokli un pieradinātais organisms vēl daudzmaz spējis funkcionēt pie 3, lai arī bez auto vadīšanai nepieciešamās uzmanības un reakcijas. Izskatās pēc hroniska alkoholiķa. Ja mazgadīgie un bērni ir kāpuši šī cilvēka vadītā auto, visdrīzāk, tas ir bijis tuvs cilvēks un tos nav mulsinājis stiprā reibuma pakāpe. Protams, ka visam var atrast pamatojumu - grūtā dzīve, sliktā valdība utt. kuru dēļ ir jānbodzeras zem zemes. Slikti, ka alkoholiķi parauj līdzi citus cilvēkus - gan autoavārijās, gan padarot tos par līdzatkarīgajiem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti