Traģēdijas izmeklēšanu uzraugošā prokurora sieva strādā Rīgas būvvaldē

Zolitūdes traģēdijas lietu uzraugošā prokurora Ando Skalbes sieva strādā Rīgas pilsētas būvvaldē, kas arī varētu nonākt izmeklētāju redzeslokā šajā lietā. Izvērtējot notikušo, Ģenerālprokuratūra Skalbi ir izslēgusi no lietu uzraugošo prokuroru grupas.

Dace Skalbe strādā Rīgas pilsētas būvvaldes Būvniecības kontroles pārvaldes Būvniecības atļauju nodaļā. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns Latvijas Radio sacīja, ka ļoti svarīga ir sabiedrības ticība korektai izmeklēšanas norisei, tādēļ tas nav pieļaujams.

Viņš paskaidroja, ka viņam nav šādu ziņu no Ģenerālprokuratūras, kas uzrauga izmeklēšanu. „Protams, ja šāds jautājums pastāv – izmeklēšanai jābūt jebkādā veidā organizētai tā, lai sabiedrībā nerastos ne mazākās šaubas par jebkādiem interešu konfliktiem. Es domāju, ka īsti tas nav pieļaujams, lai gan likums to formāli atļauj. Manuprāt, sabiedrības ticība, ka izmeklēšana noritēs korekti, ir ļoti svarīgas elements šodienas notikumos," sacīja Bordāns.

Savukārt Ģenerālprokuroratūras pārstāve Aiga Šēnberga Latvijas Radio skaidro situāciju, sakot, ka patlaban Ando Skalbe vairs nebūs uzraugošo prokuroru grupas sastāvā. „Ņemot vērā, ka viņa sieva ir Rīgas pilsētas būvvaldes būvniecības pārvaldes būvniecības atļauju kontroles nodaļas vadītāja, tad augstāk stāvošam prokuroram Ando Skalbe iesniedza pieteikumu par viņa kā konkrētā procesa uzraugošā prokurora nomaiņu. Izvērtējot pieteikuma motivāciju, augstāk stāvošais prokurors nekonstatēja tālākus šķēršļus prokurora funkciju tālākai realizācijai. Tāpat nepastāv nekādas šaubas par prokurora kompetenci, objektivitāti un neieinteresētību procesa iznākumā. Vienlaikus nolūkā novērst vismazākās šaubas (..) amatā augstāks prokurors uzskatījis par lietderīgu mainīt lietā nozīmēto prokuroru sastāvu un izslēgt no šī sastāva Ando Skalbi," skaidro Šēnberga. Viņa norāda, ka patlaban nav zināms, kurš prokurors stāsies Skalbes vietā.

Aiga Šēnberga

    Prokurors Skalbe šīs lietas uzraudzībā bijis piesaistīts no 22.novembra, bet no 25. novembra lietu uzrauga vēl divi Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurori - Jekaterina Kušakovu un Agris Skradaili.

    Ziņots, ka ceturtdien notikušajā traģēdijā veikalā „Maxima" Zolitūdē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet ievainojumus, vēršoties pie mediķiem – 39 cilvēki.

    Iepriekš mediķi pauda, ka traumas ir dažādas – dažādu kaulu lūzumi, ķermeņa un iekšējā orgānu saspiedumi, kā arī smagas traumas pēc trieciena saņemšanas. Tāpat daudziem, vēl atrodoties zem gruvešiem, bija stipri pazemināta ķermeņa temperatūra.

    Policija šobrīd ir nopratinājusi vairāk nekā 100 liecinieku. Par galveno traģēdijas cēloni ir nosaukta būvnormatīvu neievērošana. Tomēr arī veikala „Maxima" pārstāvji ir atzinuši, ka veikalā ir strādājusi signalizācija, kas brīdinājusi, ka cilvēkiem veikals ir jāpamet. Taču tas nav darīts. „Maxima" norāda, ka apsardzei vispirms jāpārliecinās, ka signalizācija ir strādājusi pamatoti un tikai pēc tam var cilvēkus izvadīt no veikala.

    Šī ir upuru skaita ziņā lielākā katastrofa atjaunotajā Latvijā un viena no lielākajām, ieskaitot, arī „pirmo Latviju" un padomju laikus.

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti