Sadaļas Sadaļas

Traģēdija «Maximā» laupījusi 47 cilvēku dzīvību (teksta tiešraide līdz 17.00)

Aizvadītajā vakarā Zolitūdē sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās glābēji atraduši vēl vairāku bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas, mirušo skaitam sasniedzot 47. Bet mediķi pieļauj, ka bojāgājušo skaits varētu būt lielāks.

Plkst: 17:02 Gruvešos atrasti 47 bojāgājušie. Sešus nav vēl izdevies atpazīt, liecina VUGD informācija.

Plkst: 16:46 "Maxima": Apsargs rīkojās pēc instrukcijas. Tā kā netika atrasta ugunsgrēka vieta, tad evakuācija netika veikta.

Plkst: 16:29 RD sniegs materiālo pabalstu bojā gājušo ģimenēm un segs bēru izdevumus.

Plkst: 16:25 Joprojām nav atpazīti 20 no cietušajiem cilvēkiem. Zināms, ka glābēji ir aizvirzījušies līdz tām kasēm, kas ceturtdien bijušas visapmeklētākās.

Viens glābējs strādā aptuveni 30 minūtes un tad atpūšas. Nav iespējams iesūtīt armiju veikalā, lai kas vairāk nesagrūtu.

Plkst: 16:14 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš LTV atzīst, ka izredzes atrast dzīvos samazinās laika apstākļu dēļ un stundu daudzuma, kas pavadīts drupās. 

"Vienmēr ir jācer uz labāko. Ņemot vērā, kāda ir pasaules pieredze ar zemestrīcēm un ēku sagrūšanas, pat pēc nedēļas ilgas iesprūšanas, bet katra stunda un gaisa temperatūra, tā pazemina iespēju atrast vēl kādu izdzīvojušo," viņš saka un norāda, ka diemžēl bojāgājušo cilvēku skaits ir lielāks nekā izdzīvojušo.

Plkst. 16.08 Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un vairākas Rīgas domes amatpersonas piektdienas preses konferencē norādīja, ka pēdējo reizi veikala „Maxima" ēka bija pārbaudīta augusta beigās. Rīgas Būvvaldei nav bijis pamata pārtraukt būvdarbus pie „Maxima" ēkas, jo būvniecības procesu uzrauga būvuzraugi.

Ušakovs arī aicināja medijus netraucēt cilvēkus, jo sevišķi bērnus, kuru radi vai draugi cieta nelaimē. Patlaban ar bērniem strādā psihologi.

Plkst. 16.05 Pēc Latvijas Televīzijas novērojumiem notikuma vietā paliek arvien tumšāks. Glābēji izmanto gaismas, lai piekļūtu traģēdijas vietai. Ieradušies armijas pārstāvji un uzcēluši telti dažādām vajadzībām. Ieradušies arī pārstāvji no Lietuvas, Vācijas, Zviedrijas un Polijas medijiem.

Cilvēki turpina nest sveces un ziedus. 

Plkst: 15.24 Bojāgājušo skaits sasniedz 45.

Plkst. 15.18 Notikuma vietā aug no lielveikala izvākto gruvešu kaudze, glābēju tehnika ik pa laikam pārtrauc darbu, lai mēģinātu saklausīt kādu telefonu zvanus. Veikala tuvumā tiek nolikti ziedi, aizdegtas svecītes.

Gints Amoliņš no notikuma vietas

Plkst. 15.09 Latvijas Radio vēsta, ka dzīvības zaudējusi 43 cilvēki

Plkst: 14:59 Pie veikala drupām darbosies lauku kapela.

Plkst. 14.42. Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs atturas nosaukt iespējamo cilvēku skaitu, kas pēc novērošanas kameru video liecībām varētu būt vēl drupās. 

Plkst. 14.35 Bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 40 cilvēkiem.

Plkst. 14.16 Traģēdija līdz šim prasījusi 38 cilvēku dzīvības, ziņo LTV.

Plkst. 14.08  "Maxima Latvija" solījusi segt rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele stāsta, ka glābējiem vēl jāapseko ap 600 kvadrātmetru platība sagruvušajā veikalā.  Strādā vairāk nekā simt glābēju, taču jābūt ļoti uzmanīgiem, jo ir jāpārvieto lielas betona konstrukcijas.

Viktorija Šembele

Plkst. 14.05 

Plkst. 13.30 Pašlaik būvnieki nevar pateikt konkrētus notikušā iemeslus vai aizdomas, ko varētu izvirzīt kā prioritāti. Arī atbildību neviens no būvniecībā iesaistītajiem neuzņemas.

Jumta pieļaujamā slodze bija 1,5 tonnas uz kvadrātmetru. Projektējot objektu, šajā gadījumā bija veikti aprēķini, bet ne jumta slogošana.

Preses konference ar būvdarbos iesaistītajām pusēm

Plkst. 12.59

Plkst. 12.40 Glābēji līdz šim paguvuši apskatīt gandrīz visu ēku. Tomēr darbi sagruvušajā veikalā varētu turpināties vēl 10 stundas. „Mēs kā glābēji nezaudējam cerības līdz pēdējam brīdim, kad tiks pabeigti darbi," sacīja VUGD priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Āboliņš.

Plkst. 12.21 Divi no veikala «Maxima» darbiniekiem negadījumā mira, divi cieta un atrodas slimnīcā, bet vēl divi – bez vēsts pazuduši.

Plkst. 12.10 Jaunākā informācija liecina, ka negadījumā miruši 33 cilvēki un 38 cietuši.

Plkst.11.39 Traģēdijas upuru kļūst aizvien vairāk - nu jau 32 bojāgājušie.

Viktorija Šembele

Plkst. 11.15 Zem veikala "Maxima" gruvešiem izgaisa 31 cilvēka dzīvība, ziņo LTV.

Plkst. 10.52 Valsts policijai ir trīs versijas par veikala sabrukuma versijām, žurnālistiem pastāstīja policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Plkst. 10.30 Beigusies Krīzes vadības padomes sēde, kurā pieņemts lēmums par kompensāciju izmaksāšanu traģēdijā cietušajiem, par apmēriem vēl lems atsevišķi.

Premjers Valdis Dombrovskis atkal devies uz notikuma vietu Zolitūdē. Pulksten 12 sasaukta valdības ārkārtas sēde, kurā turpinās spriest par steidzami veicamajiem pasākumiem.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis krīzes padomes sēdē izvirzīja trīs nelaimes iemeslu versijas: problēmas ar būvuzraudzību, pārkāpumi būvniecībā, jumta apzaļumošanas darbi.

Artjoms Konohovs no Ministru kabineta

Plkst. 10.20 Rīgas Austrumu klīniskajā slimnīcā ievietoti 12 Zolitūdes traģēdijā cietušie, starp tiem trīs glābēji.

Dace Kārkliņa

„Pacientiem veselības stāvoklis ir nopietns – cilvēkiem ir saspiedumi, mugurkaula skriemeļu, ribu lūzumi, krūšu kurvja saspiedumi, ir kāju, roku lūzumi. Ir plaušu traumas. Kādai kundzei, kura bija astoņas stundas nogulējusi zem gruvešiem, bija iestājusies atdzišana. „Maximas" darbinieks, kurš bija nogulējis zem drupām deviņas stundas, ir ar abu roku, kāju lūzumiem, galvas traumu - smags stāvoklis," pavēstīja Austrumu slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa.

Plkst. 10.02 Ap 600 cilvēkiem strādā pie "Maxima" traģēdijas seku likvidēšanas, no tiem 200 ir ugunsdzēsēji-glābēji, informēja VUGD pārstāve.

Plkst. 10.00 Kopumā bojāgājušo skaits ir 26 cilvēki.

Plkst. 10.00 Kā informē Valsts policija, dažiem no bojāgājušajiem identitāte nav zināma, tādēļ tiek lūgts atsaukties ikvienu, kuram nav izdevies sazināties ar saviem tuviniekiem un ir pamats domāt, ka tuvinieks varētu būt cietis veikala "Maxima" traģēdijā.

Plkst. 9.45 Zolitūdē veikalā gājuši bojā 25 cilvēki, informē LTV.

Plkst. 9.43 Bojāgājušo skaits zem veikala "Maxima" jumta pieaudzis līdz 23 cilvēkiem, ziņo LTV.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele (plkst. 9.00)

Plkst. 9.40 Kā novēro iedzīvotāji, cilvēki jau no rīta dodas uz Valsts asinsdonoru centru, lai ziedotu savas asinis veikala „Maxima" traģēdijā cietušajiem.

Plkst. 8.58 Veikala "Maximas" traģēdija laupījusi dzīvību 21 cilvēkam.

Plkst. 8.53 Bojāgājušo VUGD darbinieku ģimenes saņems kompensācijas 50 tūkstošu latu apmērā, apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Arī ievainotajiem tiks sniegts atbalsts, solīja ministrs.

Savukārt par kompensācijām citiem cietušajiem iedzīvotājiem un bojā gājušo tuviniekiem piektdien lems Krīzes vadības padome, ko sasaucis premjers.

Gan valsts prezidents Andris Bērziņš, gan iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda pārliecību, ka valstī būtu jāizsludina sēras.

NMPD pārstāve Ilze Bukša (plkst. 8.33)

Plkst. 8.32 Cietušo skaits nav mainījies. Noskaidrots, ka avārijā cietuši divi veikala "Maxima" darbinieki. Par pieciem darbiniekiem informācijas trūkst. Vienā no pēdējiem klusuma brīžiem drupās saklausīti tālruņu zvanu signāli, kas vairo cerības drupās uziet vēl izdzīvojušos.

Plkst. 8.17 Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā pieņemts lēmums neizsniegt rēķinus šajā negadījumā cietušajiem, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība. Bet apliecināja, ka viens rēķins sākumā tika izsniegts, bet vairs tas netiekot darīts, informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Plkst. 7.49 Glābšanas darbi sagruvušajā veikalā varētu turpināties vēl vairāk nekā diennakti, pastāstīja VUGD priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Āboliņš. Līdz šim veiktas divas klusuma pauzes, lai mēģinātu saklausīt cietušos zem drupām.

Plkst. 7.39 Traģēdija veikalā turpina laupīt cilvēku dzīvības

Plkst. 7.34 Bojā gājušo skaits pieaudzis līdz 17 cilvēkiem.

Plkst. 7.33 No veikala „Maxima" darbiniekiem bija bez vēsts pazuduši pieci cilvēki, bet vēlāk tapa zināms, ka divi ir cietušie un hospitalizēti, informēja „Maxima" pārstāvis Jānis Beseris.

Plkst. 7.12 Pie veikala pulcējušies ap 25 cilvēkiem, kuri tur pavadījuši visu nakti. No notikuma vietas pie viņiem ik pa brīdim iznāk kāds glābējs, lai pavēstītu jaunāko informāciju par cietušajiem. Cilvēki, kuri nespēj tikt galā ar savām emocijām, paiet malā, novēroja LTV.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele (22.11. plkst. 7.00)

Plkst. 7.01 Zem sabrukušā veikala jumta gājuši bojā 16 cilvēki, apliecināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Starp cietušajiem ir 10 glābēji, un trīs no viņiem gājuši bojā.

Plkst. 6.59 Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs solīja pārbaudīt tos objektus, ko būvē atbildīgā būvkompānija "Re&Re", kā arī pasūtīt ekspertīzi konkrētajā objektā un izvērtēt būvprojekta saskaņošanas procedūru.

Sintija Ambote no notikuma vietas (plkst. 6.45)

Būvvaldes vadītājs ceturtdienas vakarā apskatīja notikuma vietu, taču viennozīmīgu slēdzienu par notikušā iemesliem nevarēja dot. Bet teorētiski pieļāva, ka šāds negadījums var notikt kādu būvdarbu pārkāpumu dēļ.

Plkst. 6.43 Oficiāli apstiprināts, ka notikuma vietā gājuši bojā 14 cilvēki. Kopumā pašlaik zināms, ka nelaimes vietā ievainoti 35 cilvēki.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele (22.11. plkst. 6.30)

Plkst. 6:21 Notikuma vietā glābšanas darbi turpinās un glābēji Latvijas Radio norāda, ka darbus turpinās līdz pārliecināsies, ka zem gruvešiem vairs nav neviena cilveka. Vēl nakts gaitā glābējiem ir izdevies sadzirdēt iesprostoto cilvēku saucienus.

Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji, un kopumā cietuši 8 glābēji. Gruvešos vairs neatrodas neviens glābējs.

Mediķi norāda, ka nakts garumā notikuma vietā strādājuās 24 brigādes. Līdz plkst. 6.00 slimnīcās nogādāti 28 cietušie no negadījuma vietas. Ir bijuši arī cietušie, kas paši vēlāk ieradušies slimnīcās. Mediķi norāda, ka par vairāku cilvēku dzīvībām ārsti vēl turpina cīnīties slimnīcās.

Plkst. 9:00 Ministru kabinetā ir sasaukta Krīzes vadības padomes sēde.

Sagruvušās ēkas būvkonstruktora - SIA "HND Grupa" vadītājs Ivars Sergets Latvijas Televīzijai naktī atzina, ka šobrīd nav versiju, kāpēc ēka sagruvusi. Notikušā izmeklēšanai būvnieki varētu piesaistīt neatkarīgus ekspertus. Arī Rīgas būvinspekcijas pirmās dokumentu pārbaudes liecina, ka tie atbilst prasībām. Pārbaudes gan tiek turpinātas.

Aculiecinieku novērojumi liecina, ka uz veikala jumta bija sākti būvdarbi, lai tur ierīkotu apzaļumotu atpūtas laukumu - bija savesta melnzeme un būvmateriāli.

Aculiecinieki arī ziņoja, ka jau ceturtdien pēcpusdienā veikalā iedarbojusies ārkārtas trauksme, tomēr visi darbinieki un klienti nav evakuēti. Veikala pārstāvji šo informāciju ne apstiprina, ne noliedz.

Informāciju par cietušajiem joprojām iespējams uzzināt, zvanot pa tālruņa numuriem 67375459, 67337813 vai 25617442. Krīzes centra "Skalbes" psihologu diennakts atbalsta dienesta nr. 27722292.

Par to, kā ceturtdien un naktī uz piektdienu noritēja glābšanas darbi, var skatīties šeit. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt