Dienas ziņas

EP plāno risināt jauniešu bezdarba problēmu

Dienas ziņas

Līvānos palielinās bērnu dzimstība

Traģēdijā cietušie atgriežas mājās; divi smagā stāvoklī

Traģēdijā cietušie atgriežas mājās; divi vēl smagā stāvoklī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pamazām no slimnīcām mājās atgriežas Zolitūdes traģēdijā cietušie. Šobrīd stacionāri vēl ārstējas astoņi cilvēki, starp tiem arī glābēji, un īpaši smags stāvoklis ir diviem pacientiem Rīgas Austrumu klīniskās universitātes intensīvās terapijas nodaļā. Lai arī gan smagi ievainotais glābējs, gan „Maximas" darbinieks ir nācis pie samaņas, ārsti skaidro – cīņa par abu dzīvībām vēl turpinās.

Abu smagāk cietušo pacientu stāvokli ārsti raksturo kā ļoti nopietnu un pagaidām vēl vairās prognozēt, kāds varētu būt iznākums. Lai arī pirmā krīze ir pāri, daudzās stundas zem gruvešiem radījušas ļoti smagas traumas.

Ja laiks 21.novembrī būtu bijis aukstāks, Zolitūdes traģēdijā cietušo skaits, visticamāk, būtu bijis vēl lielāks, atzīst ārsti, bet norāda – plus pieci, seši grādi cilvēkam, kas iespiests drupās tik ilgu laiku, arī ir ļoti zema temperatūra.

„Jo ilgāk cilvēks atrodas aukstumā... mums veseliem liekas - kas tas ir, pasēdēt 8 stundas ārā, bet, ja tas cilvēks ir iespiests absolūti nekustīgi, tad viņš atdziest un tas izraisa ļoti nopietnas izmaiņas organisma fizioloģijā," norāda ķirurģijas galvenais speciālists Haralds Plaudis. „Tur ir audu saspieduma sindroms, kas nozīmē, ka faktiski šie audi ir ļoti ilgu laiku bijuši saspiesti, viņi ir daļēji gājuši bojā un tas ir ietekmējis visu pārējo organismu, tur ir lūzumi, tur ir mugurkaula traumas, tur ir krūškurvja traumas, iegurņa traumas."

No Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pagaidām izrakstīti divi pacienti, bet ārsti pieļauj – vēl trijiem stāvoklis ir stabils un viņus varētu izrakstīt jau nākamnedēļ. Abiem smagi cietušajiem gan ārstēšanās un rehabilitācijas periods būs ļoti garš, un sekas, visticamāk, paliks uz visu dzīvi. Ne tik drūma situācija ir Stradiņa slimnīcā. Tur ārstējas vēl divi pacienti, abu stāvoklis ir stabils un viņu ārstējošais ārsts pieļauj – vienam no glābējiem darbaspējas varētu pilnībā atjaunoties gada laikā.

„Otrā gadījumā es domāju, ka šādu te darbu, kas saistīts ar lielu fizisku slodzi un ekstrēmām situācijām, iespējams, ka nevarēs strādāt," atzīst traumatologs, ortopēds Jānis Osītis.

Vienīgais traģēdijā cietušais bērns no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jau izrakstīts, arī Rīgas 2.slimnīcu visi traģēdijā cietušie atstājuši, bet vēl viens Zolitūdē cietušais ārstējas Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Jāpiebilst, ka lielai daļai izrakstīto priekšā vēl garš atveseļošanās periods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti