Tradicionālajā mazpulku nometnē šogad ap 300 dalībnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ap 300 mazpulcēni šonedēļ tiekas vienā no gada gaidītākajiem notikumiem - Latvijas mazpulku nometnē, kas šogad notiek Zemgales un Kurzemes krustcelēs Jaunpilī. Tradīcija ik vasaru kādā no Latvijas novadiem rīkot kopīgu nometni aizsākās pirms nepilniem 20 gadiem.

Arī vasarā mazpulcēni čakli strādājuši, gan palīdzot vecākiem, gan īstenojot savu projektu – šalotes sīpolu audzēšanu, bet šonedēļ visi ceļi ved uz Jaunpili, kur notiek tradicionālā mazpulku nometne “Visu daru es ar prieku”.

“Es noteikti gribētu vairāk sapazīties ar cilvēkiem. Es gribētu vairāk uzzināt par šo vietu, par pili,”

saka nometnes dalībniece no Aizputes Alise Emīlija Cveigele.

“Nometne ir atpūta no darba, ko mazpulcēns veic mājās individuāli, kas ir arī izzinošs. Tās ir mācības, un šajā gadījumā tā ir mūsu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma apguve,” norāda nometnes vadītāja Līga Bierande.

Nometne sākas ar vēsturisku zalvi Jaunpils pilī un orientēšanās sacensībām, kurās uzdevumus var izpildīt, tikai izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

Vienlaikus Latvijas Vides aizsardzības fonda projektā “60 elementi tavā kabatā” jaunieši tiek aicināti aizdomāties  par to, kur paliek vecie telefoni un planšetes. “Mēs šogad esam uzsākuši tādu interesantu projektu, kurā skaidrojam mazpulcēniem, kāpēc ir saudzīgi jāizturas pret visiem resursiem, un īpaši pret tādiem kā mobilais telefons, kurā ir 60 ķīmiskie elementi, kuri ir visi pārstrādājami,” norāda nometnes koordinatore Ilze Jukņēviča.

Piecās nometnes dienās mazpulcēni iepazīsies arī ar lielākajiem Jaunpils novada uzņēmumiem, tādejādi stiprinot jauniešu piederību savai zemei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti