Tradicionālajā «Kritiskās masas» braucienā atgādina par vājo veloinfrastruktūru

Tūkstošiem velobraucēju piektdien devās Rīgas ielās nu jau tradicionālajā pirmā maija “Kritiskās masas” braucienā. No garāmgājēju puses un arī sociālajos tīklos riteņbraucējiem pausts kā atbalsts, tā nosodījums par ceļu satiksmes noteikumu ignorēšanu brauciena laikā.

Braucienam velosipēdisti pulcējās pie Dailes teātra un, kā ierasts, tālākais maršruts tapa brauciena laikā.

Kritiskā masa devās cauri universālveikalam Galerija centrs, šķērsoja Akmens tiltu un braucienu turpināja Pārdaugavā. Raksturīgi kritiskās masas braucieniem daļa velosipēdistu pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu, braucot pa ceļa pretējo joslu, neapstājoties pie gājēju pārejām un arī luksofora aizliedzošā signāla.

Kā skaidro paši kritiskās masas dalībnieki, ar šādu rīcību velosipēdisti cenšas pievērst uzmanību riteņbraucējiem nepiemērotajai infrastruktūrai galvaspilsētā.

Kopš ziņām par ceļu satiksmes noteikumu grozījumiem, kas paredz ierobežot velosipēdistu pārvietošanos pa ietvēm, sociālajos tīklos ziņots par pieaugošu gājēju agresiju pret riteņbraucējiem. Konstatēti jau vairāki gadījumi, kad gājēji riteņbraucējus nogrūduši no ietves uz ielas braucamās daļas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti