Pusdiena

Francijas prezidents aicina Trampu neizstāties no Irānas kodolvienošanās

Pusdiena

Par spīti iebildēm atbalsta aizliegumu bērniem piedalīties Krievijas militārajās nometnēs

Toronto uzbrucējs skolā bijis kluss un agresiju neesot izrādījis

Toronto uzbrucējs skolā bijis kluss un agresiju neesot izrādījis

Jaunietis, kurš Toronto apzināti ar autofurgonu nogalināja 10 cilvēkus, vidusskolā mācījās programmā jauniešiem ar īpašām vajadzībām, jo viņam bijuši mācīšanās un uzvedības traucējumi. Lai arī policija joprojām izmeklē 25 gadus vecā jaunieša rīcības iemeslu, Kanādas drošības iestādes notikušajā nav saskatījušas apdraudējumu nacionālajai drošībai.

ĪSUMĀ:

  • 25 gadus vecais uzbrucējs Alekss Minasians mācījies programmā jauniešiem "ar īpašām vajadzībām", kas Kanādā nozīmē arī uzvedības un mācīšanās traucējumus.
  • Skolasbiedri: Viņš bija kluss un noslēgts, bet ne agresīvs.
  • Varasiestādes uzskata - viņa rīcība bijusi apzināta, bet tas nebija terorakts.

Saskaņā ar Kanādas policijas sniegto informāciju incidents notika pirmdien, 23.aprīlī, dienas vidū ap pusdiviem dienā pēc vietējā laika, kad baltas krāsas autofurgons sācis tīšām braukt virsū gājējiem, 10 cilvēkus nogalinot un 15 ievainojot.

Aptuveni pēc pusstundas policijai izdevās aizturēt baltā furgona vadītāju. Tas bija 25 gadus vecais jaunietis Alekss Minasians.

Pēc notikušā par sabiedrības drošību atbildīgais ministrs Ralfs Gudeils uzsvēra, ka, apspriežoties ar Kanādas drošības dienestiem, nekas neliecinot par teroraktu. “Saskaņā ar pašreizējo informāciju tas nav nekādā veidā saistīts ar nacionālo drošību,” sacīja ministrs.

Arī kāda cita augsta valdības amatpersona norādīja, ka šis incidents nav nodots izmeklēšanai federālajai policijai, tādējādi notikušais netiek saistīts ar terorismu.

Turklāt policija, pārbaudot Minasiana lietu, piebildusi, ka viņš iepriekš nav atradies drošības dienestu redzeslokā.

Tikmēr viņa bijušie klasesbiedri norādīja uz to, ka Minasians jau vidusskolas laikā ir mācījies programmā, kura bija paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tikai daļa no stundām notikusi visiem kopā.

Klasesbiedri jaunieti raksturojuši kā klusu un noslēgtu cilvēku, bez izteiktām vardarbības pazīmēm skolā.

Kanādā termins „īpašas vajadzības” izglītības sistēmā tiek izmantots arī, lai apzīmētu mācīšanās un uzvedības problēmas.

Ziņu aģentūra “Reuters” vēstīja, ka sociālajā tīklā „Facebook” pieejamā informācija liecina, ka incidenta vaininieks skolu pabeidza 2011. gadā. Pēc tam absolvēja koledžu, strādāja par datorprogrammu izstrādes speciālistu.

Policija šobrīd uzskata, ka Minasians ir rīkojis apzināti un tīšām triecies virsū gājējiem.  

Šobrīd Toronto ir paaugstināta drošība, jo tur notiek attīstīto valstu G7 ārlietu un drošības ministru tikšanās, kurā tiek apspriesta situācija Sīrijā, Irānas kodolvienošanās, kā arī attiecības ar Krieviju un Ziemeļkorejas jautājums.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti