Dienas ziņas

Krievijas uzbrukumā dzelzceļa stacijai iet bojā cilvēki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Torņakalnā sāk LU Rakstu mājas būvniecību

Torņakalnā sāk būvēt Latvijas Universitātes Rakstu māju

Ar pamatakmens ielikšanu ceturtdien, 25. augustā, simboliski sākta Latvijas Universitātes (LU) jaunās Rakstu mājas būvniecība Torņakalnā. Līdz ar tās izbūvi paredzēts, ka lielākā daļa universitātes fakultāšu atradīsies vienuviet. Līdz ar to veidošoties mijiedarbība un sinerģija starp dažādām zinātnes nozarēm.

Ar pamatakmens ielikšanu un kapsulas iemūrēšanu ēkas pašos pamatos šodien sākta Rakstu mājas būvniecība. Ceļā uz LU kompleksa izbūvi Torņakalnā šī būs trešā un lielākā ēka. Līdz ar Rakstu mājas būvniecības pabeigšanu plānots, ka nākamā gada rudenī šeit vienuviet atradīsies lielākā daļa līdz šim pa visu Rīgu izvietoto LU fakultāšu.

Uz Rakstu māju pārcelsies sešas humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes, Studentu biznesa inkubators un bibliotēka.

"Humanitāro un sociālo zinātņu joma ir tikpat svarīga universitātei. Tikai kopumā mēs esam universitāte, un šī ēka būs sociālo un humanitāro zinātņu jaunais templis. Arī skolotāju izglītība tur būs," sacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.

Ēkai būs astoņi virszemes un viens pagrabstāvs.

"Tur ir paredzētas vairāk nekā 100 auditorijas, tur ir IT laboratorijas, dizaina un mākslas darbnīcas, pat meditācijas telpa un sporta zāle. Tā ka kapitāls resurss. Vide, kurā jaunajai paaudzei nākt un mācībspēkiem, pētniekiem strādāt. Mērķis, protams, ir, pabeigt nākamgad. Tas ir ambiciozs mērķis," atzina “RE&RE GRUPA” valdes priekšsēdētāja Mārīte Straume.

Saistībā ar Rakstu mājas projektu notiek arī tiesvedība par iespējamu kukuļņemšanu. Šajā lietā apsūdzēta bijusī LU rektora vietniece Baiba Broka un būvfirmas "Skonto būve" bijušie īpašnieki Guntis Rāvis un Ivars Millers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti