Dienas ziņas

Nauda ceļiem valstī tiek dalīta pēc neizprotama principa

Dienas ziņas

Līgatnes dabas takām – 40 gadu

Vidusskolēniem grūti izlemt, par ko kļūt

Topošie vidusskolu absolventi pirms izvēles analizē studiju programmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Lai dabūtu labi apmaksātu darbu, jāiegūst augstākā izglītība. Par to vidusskolēniem šaubu nav, bet, kur mācīties tālāk un par ko kļūt, daudzi jaunieši nezina pat dažus mēnešus pirms izlaiduma. Lai palīdzētu izvēlē, Dobelē ceturtdien notika karjeras diena. Tajā piedalījās 13 Latvijas augstskolas.

Līdz ar pavasara tuvošanos vidusskolēniem arvien aktuālāks kļūst jautājums par nākotnes profesiju. Ja „vienpadsmitajiem” vēl gads pārdomām, tad abiturentiem laika atlicis pavisam maz, tomēr daudzi joprojām vēl nav sapratuši, kas viņus interesē.

„Apmēram, jā, bet man vēl nav īsti skaidra profesija. Tas ir diezgan pagrūti, bet universitātes bija apmēram skaidras,” saka karjeras dienas apmeklētājs Gints Jēgers. „(..) Es jūtos tik nedroši, tāpēc es apskaužu tos, kuriem jau ir kaut kāds mērķis un kuri zina, pie kuras skolas iet un ko jautāt,” piebilst cita karjeras dienu apmeklētāja Sintija Strakša.

Karjeras diena Dobelē ceturtdien pulcējusi 13 augstskolas no visas Latvijas, un kā novērojušas Kultūras akadēmijas pārstāves, ārpus Rīgas skolēni tomēr esot nopietnāki. „Jautā tādus dziļus jautājumus un var redzēt, ka iepriekš varbūt ir pētījuši mājaslapu, kaut ko ir dzirdējuši un ka ir tādi pamatoti jautājumi un vēlme izzināt,” norāda Latvijas Kultūras akadēmijas studente Lelde Kristiāna Vozņesenska.

Apstaigāti pārsvarā tiek visi stendi, bet lielākā interese tomēr ir par studijām Jelgavā vai Rīgā. Karjeras dienu apmeklētāja Silva Puriņa norāda, ka noteicošais izvēlei, uz kuru augstskolu doties, ir mācību maksa, budžeta vietas un studiju kvalitāte.

Lai gan jauniešus jau vairākus gadus mudina pievērsties inženierzinātnēm, kas nākotnē spēs nodrošināt vietu darba tirgū un jauniešu kāroto atalgojumu, Latvijas Universitāte (LU) skaidro, ka izmaiņas ir niecīgas. „Pie mums darorzinātnes ir izlauzušās līdz līderiem, (..) arī medicīna lieliem soļiem virzās uz augšu un kļūst arvien populārāka, bet pārējos topos saglabājas sociālās zinātnes – tiesības, vadība, komunikācija,” saka LU studentu servisa direktors Jānis Saulītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti