Dienas ziņas

Attālinātās mācības norit arī speciālajās skolās

Dienas ziņas

Dezinficē daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas

Topošie veterinārārsti palīdzēs mediķiem

Topošie veterinārārsti palīdzēs mediķiem cīņā ar Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Katrs desmitais Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes students atsaucies Veselības ministrijas (VM) aicinājumam brīvprātīgi palīdzēt mediķiem cīņā ar pandēmiju. Studijās iegūtās zināšanas topošie veterinārārsti izmantos gan darbā zvanu centrā, gan informācijas apkopošanā. Vecāko kursu studenti ārkārtējā situācijā varot aizvietot arī medmāsas.

LLU Veterinārā klīnika savu darbību nav pārtraukusi, vien pašlaik tajā izpaliek 6. kursa audzēkņi, kas citkārt šeit būtu rotējošajā praksē. Tukši arī mācību korpusa gaiteņi, tikmēr studenti nolēmuši atsaukties VM aicinājumam   brīvprātīgi palīdzēt mediķiem cīņā ar pandēmiju.

Tas gan neesot nekas jauns, jo jau vēsturiski kritiskos brīžos veterinārārsti ir palīdzējuši mediķiem.

"Otrā pasaules kara laikā, kad visas fakultātes bija aizvērtas, vienīgi Veterinārmedicīnas fakultāte darbojās. Un tagad arī bija aicinājums no VM, konkrēti no parlamentārā sekretāra [Ilmāra] Dūrīša bija aicinājums sagādāt brīvprātīgos studentus darbam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā  un arī Slimību profilakses un kontroles centra zvanu centrā," stāstīja LLU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko.

Fakultātes dekāns stāstīja, ka atsaucība bijusi ļoti liela, un pašreiz brīvprātīgi palīdzēt mediķiem esot piekrituši 30 topošie vetārsti.

"Laikam vislielākais pieplūdums bija no pirmā kursa studentiem, kuri vēl grib aktīvi visur darboties. Protams, arī šiem studentiem kaut kādas pamatzināšanas jau ir, un viņi var diezgan labi strādāt tajā pašā zvanu centrā. Bija arī no 6. un 5. kursa, faktiski no visiem kursiem, un ir arī daži veterinārārsti, kas jau ir ieguvuši diplomu un kas pieteicās," sacīja Kovaļenko.

LLU iegūtās zināšanas cilvēku veselības saglabāšanā ir gatava izmantot  arī 5. kursa studente Endija Maraka, kura uzskata, ka pieteikties brīvprātīgajam darbam bijis tikai pašsaprotami. Turklāt iegūtā pieredze lieti noderēšot arī  vēlāk veterinārajā praksē.

"Tas ir maldīgs uzskats, ka mēs strādājam ar dzīvnieku. Patiesībā mēs strādājam ar dzīvnieku īpašnieku. Ņemot vērā, ka šī ir tāda ārkārtēja situācija, kurā ir jānomierina vai arī jāizskaidro nepieciešamie soļi cilvēkam, tas ir svarīgi mums kā jomas speciālistiem arī pēc tam," teica Maraka.

Pašreiz brīvprātīgajam darbam pieteikušies apmēram 10% no visu kursu topošajiem vetārstiem, no kuriem daļa jau iesaistījusies cīņā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti